Ochrona przed gołębiami, jest konieczna. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jest ich znacznie więcej niż na obszarach wiejskich. Metod na radzenie sobie z nimi jest wiele, jednak zdecydowanie najskuteczniejszą z nich są kwasoodporne kolce. 

Zakup kwasoodpornych kolców przeciw gołębiom 

kwasoodporne kolce na gołębieWielu z nas zapewne dziwi, dlaczego kolce na gołębie powinny być kwasoodporne. Jednak przyczyna jest oczywista, ich odchody mają właściwości żrące i właśnie dlatego trwale niszczą one każdego rodzaju powierzchnie. Oczywiście ptaki nie mogą siąść na kolcach i się na nie wypróżnić, ale odchody gołębi często ściekają na nasze parapety i balkony z wyższych pięter. Kolce na gołębie są zaokrąglone na końcach, ponieważ w odstraszaniu ptaków nie chodzi o uszkodzenie ich ciała, ale o nauczenie ich, że miejsca, w których zainstalowane są kolce nie są dla nich przeznaczone. Kolce, w przeciwieństwie do innych form odstraszania, można umieścić w dowolnym miejscu, zarówno na powierzchniach płaskich, jak i zaokrąglonych, czy też wypukłych. Kwasoodporne kolce na gołębie możemy zamówić bezpośrednio u ich producenta, a także kupić w jednym z wielu sklepów internetowych. Ich koszt jest bardzo niski, co jest kolejnym powodem, by stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Kolce mogą mieć różną długość i mogą być ustawione na sztorc lub też poprzecznie. Możemy zamówić kolce, które są wykonane z myślą o balkonach, parapetach, dachach, a także takie, które można dopasować do dowolnej powierzchni. 

Odchody gołębi powodują nie tylko uszkodzenia, ale również są niebezpieczne dla zdrowia naszych domowników. Zawierają bowiem wiele pasożytów oraz patogenów, które mogą prowadzić do bardzo groźnych chorób. Dlatego zawsze jest lepiej zadbać o profilaktykę, niż usuwanie skutków. 

Related Posts