Wszystkie budynki użytku publicznego muszą posiadać odpowiednią do swojej wielkości instalacje zapewniającą bezpieczeństwo osobom znajdującym się wewnątrz budynku. Elementami instalacji przeciw pożarowej mogą być różnego rodzaju gaśnice, zraszacze, czujniki dymu oraz kurtyny ognioodporne.

Rolowana brama przeciwpożarowa

bramy ppoż rolowaneInstalacja zapobiegająca rozprzestrzenianiu się ognia nie musi być jakoś bardzo rozbudowana, ważne jest aby była w pełni skuteczna. Jednym z elementów instalacji przeciwpożarowej, skutecznie zapobiegającym rozprzestrzenianiu się ognia są bramy ppoż rolowane. Przeciwpożarowe bramy rolowane odcinają dojście powietrza do źródła ognia, co uniemożliwia dalsze spalanie. Jest to system przeciwpożarowy, który co prawda nie pozwala na uchronienie pomieszczenia w którym doszło do pożaru, ponieważ od tego są różnego rodzaju zraszacze i gaśnice, ale uniemożliwia rozprzestrzenianie się ognia po całym budynku, więc w najgorszym wypadku ucierpi tylko jedno pomieszczenie. Bramy ppoż połączone są w bezpośredni sposób ze zraszaczami i czujnikami dymu, te trzy systemy przeciwpożarowe działają równocześnie. W przypadku, gdy przez czujniki zostaje wykryty dym, to od razu włączają się zraszacze i rozwijają się bramy przeciwpożarowe. Brama wykonana jest w całości z materiału charakteryzującego się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia powodowane wysoką temperaturą. Bramy przeciwpożarowe należą do systemów wielokrotnego użytku, co oznacza, że montaż takich bram jest inwestycją na długi czas.

Tego rodzaju system bardzo pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa użytkowników budynku. Poza ochroną życia i zdrowia osób najdujących się w budynku w przypadku pożaru, ten system chroni też finanse właściciela budynku, ponieważ w bardzo skuteczny sposób ogranicza straty.

Related Posts