Polska od zawsze jet niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o wydobycie węgla. Wszystko oczywiście za sprawą kopalni, które w głównej merze znajdują się na Śląsku. Wydobycie w tym województwie stanowi blisko 80% zasobów węglowych w Polsce, przez co należy bardzo mocno rozwijać ten region.

Ekogroszek z dostawą do domu

ekogroszek workowany na ŚląskuZ racji dużych nakładów finansowych  inwestycji w kopalnie, coraz popularniejsze staje się przygotowywanie nie tyle węgla do samego transportu na duże odległości, ale i odpowiednie  pakowanie gotowych worków prosto do klientów. O ile węgiel kamienny czy brunatny trzeba wrzucać ręcznie do kotłowni o tyle bardzo dobra alternatywą jest ekogroszek. Jest to czystsza, lepsza i bardziej praktyczniejsza forma węgla, do której zaczyna przekonywać się coraz więcej nowych klientów. Od razu po produkcji ekogroszek workowany na Śląsku bezpośrednio trafia na samochody dostawcze i ciężarówki i tak węgiel rozwożony jest do skupów węgla, dużych sklepów a nawet i do domu klienta. Jest to jeszcze większe ułatwienie na które zdecydowały się firmy sprzedające węgiel, gdyż każdy może zakupić sobie kilka worków ekogroszku i włożyć nawet do bagażnika samochodu. Z racji wygody ekogroszek z sezonu na sezon staje sie popularniejszy, gdyż nie trzeba już oczekiwać jak wywrotka przywiezie nam węgiel do tego trzeba jeszcze popracować fizycznie by go wrzucić do składu węgla, a większość osób woli dopłacić pare złotych i mieć wszystko w workach i tylko wsypać gotowy produkt do pieca.

Mamy nadzieję, że coraz więcej firm będzie decydowało się na tego typu usługi, gdyż wtedy cały biznes może się jeszcze bardziej rozwinąć, a najbardziej skorzystają na tym klienci. Będzie to bardzo duże udogodnienie szczególnie dla osób w starszym wieku, które nie maja tyle siły fizycznej by samemu poradzić sobie z wrzuceniem węgla.

Related Posts