nowoczesne donice

Taras ogrodowy urządzony w nowoczesnym stylu, powinien być przede wszystkim prosty, urządzone najlepiej w czarno-białej tonacji. Natomiast meble ogrodowe, najlepiej aby były geometryczne, bez żadnych skomplikowanych kształtów i ozdobników.

Nowoczesne donice do ogrodu i na taras

nowoczesne doniceWybierając podłoże zwykle decydujemy się na płytki bądź deski kompozytowe. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim, aby były one bezpieczne czyli antypoślizgowe. Poza tym, nowocześnie wyglądające płytki na taras powinny być dużych rozmiarów, z połyskiem lub matowe w czarny, białym lub szarym kolorze. W kwestii mebli ogrodowych stół nowoczesny powinna charakteryzować prosta forma, najlepiej aby łączył on metal i szkło, jednak mile są widziane i proste drewniane stoliki. Najlepiej, aby był on również rozkładany, wtedy mamy nie tylko nowocześnie wyglądający mebel, ale także funkcjonalny. Natomiast nowoczesne krzesło ogrodowe powinno przede wszystkim mieć stal, jednak aby nie było ono aż tak surowe i twarde, można położyć na nie jednokolorową poduszkę. Mile widziane są też meble ratanowe. Mała architektura ogrodowa powinna być dopasowana do reszty aranżacji. Zamiast typowej drewnianej altany, lepiej pokusić się na namiot ogrodowy. Z pewnością miłym akcentem będzie również fontanna, przypominająca wodospad, czy nowoczesne donice.

Jeżeli chodzi o roślinność w ogrodzie, to tylko ona nie musi być minimalistyczna. Jednak dobrze jest postawić raczej na bardziej egzotyczną roślinność niż tradycyjna rabata z bratków, begonii czy tulipanów. Zdecydowanie lepiej z nowoczesnym stylu będą prezentować się trawy i rośliny liściaste. Poza tym najlepszą ozdobę będą zwykłe, ciekawie ułożone kamienie. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.