Podłogi w domowych siłowniach bywały w zasadzie dowolne, i zależały wyłącznie od pomysłu właściciela. Podobnie sprawa miała się z naszą drużynową siłownią, gdzie nieszczególnie staraliśmy się o profesjonalne wyposażenie, stawiając raczej na wygodę i łatwość obsługi. Jednak gdy siłownia została otwarta komercyjnie, zdecydowaliśmy się jednak unowocześnić wyposażenie.

Wytrzymała podłoga do sali treningowej

podłoga do siłowniPodłoga okazała się pierwszym elementem przeznaczonym do wymiany, gdyż nie była ani wytrzymała, ani wygodna, i już po kilku miesiącach było można zauważyć uszkodzenia spowodowane przesuwaniem sprzętu czy samymi ćwiczeniami. Nowa podłoga do siłowni miała być profesjonalną nawierzchnią sportową przeznaczoną do użytku na salach do sportów walki czy podobnych zajęć ruchowych. Przede wszystkim, owa podłoga wykonana była z bardzo odpornego tworzywa sztucznego, pomalowanego fabrycznie farbą samopolerującą, dzięki której nie musiała być codziennie doglądana by wyglądać imponująco. Spełniała swoje zadanie doskonale, gdyż odmiany podłóg do których należała i nasza nawierzchnia miały zastępować maty treningowe, amortyzując uderzenia i upadki, ale również pozwalając na swobodne wykonywanie ćwiczeń bez obaw o poślizgnięcia. Z racji dużej ilości klientów i częstego ruchu, początkowo spodziewaliśmy się konieczności dość częstej konserwacji podłogi.

Jednak ku naszemu zaskoczeniu, po kilku miesiącach nie mogliśmy znaleźć na podłodze najmniejszych śladów zużycia, nawet w miejscach w których regularnie przestawiany był sprzęt treningowy. W połączeniu z bardzo przystępną ceną za metr, owa podłoga okazała się jednym z najlepszych wyborów do profesjonalnej sali treningowej, dlatego bardzo polecaliśmy ją zaprzyjaźnionym drużynom i placówkom.

 

Related Posts