Sensory ruchu wstecznego przydają się w każdym samochodzie, nie tylko w pojazdach w których widoczność na tylne otoczenie jest słaba, ale również we wszystkich pojazdach w których kierowcy nie czują się za pewnie w trakcie wycofywania. Z racji iż nie są to urządzenia drogie i skomplikowane, mogą być zamontowane w dowolnym samochodzie, niezależnie od jego przeznaczenia.

Sensory cofania do samochodu osobowego

czujniki cofaniaW naszych samochodach pomoce cofania były szczególnie mile widziane, gdyż tylne siedzenia były odgrodzone stalową siatką, bardzo ograniczającą widoczność. Cofanie za pomocą bocznych lusterek było dość trudne, zwłaszcza dla młodych kolegów z niekoniecznie dużym doświadczeniem, dlatego też czujniki cofania, które od niedawna pojawiły się w samochodach interwencyjnych okazały się niemałą pomocą. Nie są one szczególnie skomplikowanym sprzętem, i w dużej mierze działają całkowicie automatycznie. Włączają się w momencie wykrycia ruchu wstecznego pojazdu, i sygnalizują wyraźnym dźwiękiem odległość do najbliższej przeszkody. Nasze czujniki ustawione są również w taki sposób, by dźwięk dochodził ze strony przeszkody, by ułatwić kierowcy orientację. Montaż czujników można bez trudu przeprowadzić w każdym warsztacie samochodowym, dlatego też nie musieliśmy czekać zbyt długo zanim wszystkie nasze samochody były wyposażone w takie urządzenia. To nieskomplikowane urządzenie ogromnie pomogło wszystkim naszym kierowcom, szczególnie podczas ustawiania się na stanowiskach w bazie.

Stanowiska muszą być zajmowane w taki sposób, by wyjazd z nich zajmował jak najkrótszy czas, więc zazwyczaj samochody ustawiane są maską w kierunku drogi. Ciasne podjazdy stanowisk, oddzielone odbojnicami sprawiały do tej pory niemałą trudność nowym kolegom, obecnie wykorzystującym czujniki do parkowania.

Related Posts