motoreduktor

Jeżeli zapytamy was o najbardziej przełomowy wynalazek w historii ludzkości, który na stałe zmienił obraz przemysłu oraz życia codziennego, a także znalazł zastosowanie w wielu różnych dziedzinach i urządzeniach, to jak wiele z takich wynalazków potraficie wymienić?

Motoreduktor to bardzo uniwersalne urządzenie

motoreduktorMnie na myśl przychodzi przede wszystkim koło, ale przyznacie, że trzeba się chwilę zastanowić, aby wykombinować coś więcej, prawda? To dlatego, że w czasach obecnych – tych, które znamy najlepiej, zalew informacji jest tak wielki, a tempo rozwoju tak potężne, że czasem nawet nie zauważamy genialności niektórych produktów, czy wynalazków. Sądzę, że jednym z takich przykładów mogą być motoreduktory walcowe. Urządzenia te pozwoliły wielokrotnie zmniejszyć zapotrzebowanie na powierzchnię dla napędów różnego rodzaju urządzeń przemysłowych i nie tylko. Tani motoreduktor walcowy to tylko jeden z typów, a przecież znajduje szerokie zastosowanie w automatyce przemysłowej, w branżach takich jak choćby chemiczna, samochodowa, czy budowlana. Warto też wspomnieć o spożywce, albo choćby usługach transportowych, gdzie na myśl przychodzi również motoreduktor ślimakowy. Montuje się je choćby w różnego rodzaju podnośnikach, albo suwnicach. Czy urządzenia te znajdziemy tylko tam, gdzie mamy do czynienia z produkcją, transportem i przemysłem ciężkim? Wcale nie! Zajrzyj do szafki w kuchni – najpewniej masz motoreduktor w swoim mikserze!

Bardzo możliwe, że będzie również ukryty w automacie do przekąsek stojącym przy kiosku – właśnie w tej uniwersalności można dopatrywać się geniuszu tych urządzeń.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.