obozy językowe

Moje dzieci w tym roku poszły do gimnazjum. Co roku na wakacje jeździliśmy nad morze lub w góry. Tym razem udało mi się dostać awans i po raz pierwszy chciałam im zapewnić jakąś lepszą rozrywkę związaną ze spędzeniem czasu za granicą.

Obozy językowe były chwalone

obozy językoweMój mąż był tego samego zdania, ponieważ warto było w ich wieku zobaczyć coś nowego. Moja koleżanka wysyłała swoje pociechy na obozy językowe i zawsze chwaliła takie wyjście. W tym czasie mogli się czegoś nauczyć i miło spędzić czas. W internecie sprawdziłam, że obóz językowy wcale nie jest drogi i można zaoferować młodzieży nie zapomniane atrakcję związane ze zwiedzaniem lub jakimiś parkami rozrywki. Wybrane przeze mnie biuro podróży zawsze oferowało mi dobre warunki. Moje dzieci po dostaniu ode mnie tej wiadomości również uznały, że wyjazdy językowe mogą stać się nie zapomnianą przygodą. Musieli tylko wybrać jakąś ofertę. Na dodatek dałam im warunek, że muszą jechać razem. Nie planowałam ich rozdzielać, ponieważ warto byłoby żeby kogoś znali w swoim otoczeniu i miło spędzili czas. Byłam przygotowana na każdy wydatek. Ostatecznie jednemu synowi bardzo spodobał się francuski we Francji. Wszystko miało odbywać się w okolicach Paryża. Niestety drugiemu podobało się zupełnie coś innego. Jego bardziej fascynowały kursy niemieckiego w Niemczech. Tam była tropikalna wyspa i można było poczuć się jak w ciepłych krajach. Kłótnie oraz dyskusje trwały ponad tydzień. Ostatecznie musiał wygrać angielski, ponieważ to jego chłopcy uczyli się w szkołach.

Wypoczynek wypoczynkiem ale na wszystko trzeba było spojrzeć trochę bardziej racjonalnie. Przed wyjazdem musiałam przyszykować dla nich jakąś wyprawkę. Na dodatek stare walizki do niczego się nie nadawały i czekały nas kolejne zakupy w markecie.

Polecam zapoznać się z linkiem:

http://www.lingwista.com.pl/page_obozy-mlodziezowe.html

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.