W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez posiadania konta bankowego jest niemal niemożliwe.  Zarządzanie posiadanymi aktywami jest możliwe w bardzo wygodny sposób, poprzez aplikacje na urządzenia mobilne oraz dedykowane serwisy bankowe, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.

Internetowe usługi bankowe

kursy walut kantor internetowyKażdy bank w kraju oferuje możliwość zarządzania kontem przez Internet. Zależnie od funkcji danego serwisu stworzonego przez bank, możemy wykonać wiele zadań bez konieczności wizyty w oddziale – od zlecenia przelewu, sprawdzenia stanu środków na rachunku czy zamówienie karty walutowej bądź kredytowej po korzystanie z usług biur maklerskich i inwestowanie. Wiele osób zastanawia się, jak znaleźć najkorzystniejszy kurs waluty, którą potrzebujemy kupić bądź sprzedać. Również w tym przypadku Internet pozwala na wybranie wygodnego i opłacalnego rozwiązania, jakim jest wirtualny kantor walutowy. Wymiana pieniędzy jest w nim niezwykle prosta – wystarczy posiadać rachunek bankowy prowadzony w interesującej nas walucie, na przykład euro, zarejestrować się na stronie kantoru i już można przeprowadzać transakcje. Jeżeli chodzi o kursy walut kantor internetowy ma znaczną przewagę nad wymianą pieniędzy w oddziale banku bądź kantorze stacjonarnym, jaką jest znacznie korzystniejsza cena kupna i sprzedaży, bardzo zbliżona do oficjalnego kursu ustalonego przez Narodowy Bank Polski. Niewątpliwą zaletą kantorów internetowych jest także stosunkowo szybki czas realizacji transakcji.

Przez Internet możemy zająć się zarządzaniem naszymi finansami bez konieczności wizyty w oddziale banku i czekania w kolejce przy okienku. Nie ograniczają nas również godziny otwarcia bankowych punktów obsługi klienta, gdyż bankowość elektroniczna jest dostępna przez całą dobę.

Related Posts