W moim domu wciąż unosił się nieprzyjemny zapach, którego w żaden sposób nie potrafiłam się pozbyć. Zapach ten nie świadczył jednak o żadnego rodzaju procesach gnilnych, czy też wystąpieniu pleśni i grzyba – wtedy zdecydowanie łatwiej byłoby zlokalizować jego źródło (pomijając już fakt, że zwyczajnie bym do tego nie dopuściła). Był to bardziej zapach, który kojarzyłam ze starymi domami w których dawno nikt nie wietrzył.

Pranie tapicerki meblowej obowiązkowym zabiegiem

pranie tapicerki meblowej w WarszawieWykluczałam kolejno wszystkie możliwe źródła problemu. Doszłam nawet do etapu w którym wymieniłam pościel na nową, a dywany oddałam do chemicznego czyszczenia. Niestety, wciąż czułam ten nieprzyjemny zapach. Wtedy zdecydowałam się poszukać pomocy w internecie. Na jednym z forów internauci twierdzili, że bardzo ważna jest odpowiednia dbałość o meble, gdyż do tapicerki wnika bardzo wiele zabrudzeń. Było mi dosłownie wstyd, że sama nigdy na to nie wpadłam. Faktycznie, meble miały już kilka lat. Zaraz poszukałam usług firmy, która oferowała pranie tapicerki meblowej w Warszawie i następnego dnia moje meble przechodziły już gruntowne czyszczenie. Przedstawicielka firmy uspokoiła mnie, że usługi są najwyższej jakości, w związku z czym tapicerka nie ulegnie zniszczeniu. Faktycznie, gdy meble wróciły nic się w ich wyglądzie nie zmieniło. No może poza tym, że wyglądały jak nowe. Tapicerka nie była już poszarzała a nieprzyjemny zapach całkowicie zniknął.

Bardzo często prowadząc dom zapominamy, że zabrudzeniu ulegają wszystkie elementy. Nie tylko dywany, czy też wykładziny należy prać. Nie tylko w obrusy mogą się brudzić. Bardzo ważna jest świadomość, że należy dbać również o czystość tapicerki meblowej. W niej również mogą zostać okruchy jedzenia. Ona również ulega zakurzeniu. Dlatego należy cyklicznie ją prać.

Related Posts