Jestem studentką na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika już od pół roku, jednak gdyby ktoś zapytał mnie kiedyś o drogę, albo gdzie jest jakaś ulica, to nie wiedziałabym, co odpowiedzieć. Miałam tyle zajęć, że nie podróżowałam zbyt dużo po mieście. Znałam tylko kilka miejsc i miałam parę sprawdzonych lokali, które odwiedzałam.

Pyszna pizza w mieście Kopernika

pizzerie w toruniuMoja mama któregoś dnia postanowiła mnie odwiedzić i miałam ją zabrać na obiad. Postanowiłam pokazać jej różne pizzerie w Toruniu, ponieważ obie bardzo lubiłyśmy włoską kuchnię. Mama nie była fanką zdrowego żywienia. Pochodziłyśmy trochę po starówce i pozwalałam jej zaglądać do różnych pizzerii, żeby w końcu mogła dopasować sobie taką, która będzie jej najbardziej odpowiadała. Wiedziałam, że mama uwielbia parmezan na pizzy i grube ciasto. Nie lubiła zwykłych składników, ale uwielbiała pizzę z owocami morza na przykład. Ja z kolei za nimi nie przepadałam, tak więc lepiej, jak bierzemy zawsze dwie pizze i każda ma swoją. Znalazłyśmy pizzerię, która jest już tutaj od wielu lat w Toruniu i postanowiłyśmy spróbować ich pizzy. Jeszcze nigdy wcześniej nie jadłam w tej pizzerii, ale mogłam stwierdzić, że pizza raczej mi zasmakuje, bo wszystko pięknie pachniało jeszcze zanim się weszło do lokalu. I była też pizza na puszystym cieście dla mamy, więc była zadowolona. Ja zamówiłam sobie pizzę hawajską, ponieważ uwielbiam słodkie smaki. Mama oczywiście pizzę z krewetkami i innymi tam skorupiakami.

Tak się najadłam pizzą, że nie byłam w stanie od razu wyjść z lokalu, musiałam chwilę odczekać. Wszystko bardzo mi smakowało. Sposób podania również był godny pochwały. Dostałyśmy w buteleczkach oregano, parmezan i inne przyprawy, żeby każdy mógł sobie przyprawić jak lubi. Sosy podane były w uroczych sosjerkach i również bardzo smaczne.

Related Posts