Jeżdżąc ostatnio po okolicach swojego miasta, natrafiłem na bardzo oryginalną i ciekawą wystawę. Wystawa była darmowa, wiele osób zjechało się aby sprawdzić i dowiedzieć się o co właściwie chodzi, tak samo jak było na niej również wielu artystów z całego świata.

Wystawa drzwi w Białymstoku

białystok drzwiWystawa rozpoczęła się już wcześniej, bo o godzinie 10:30, ja natomiast pojawiłem się na niej około godziny 13, lecz mimo wszystko zdążyłem wszystko zobaczyć, bo cała wystawa trwała do godziny 16. Temat wystawy to Białystok Drzwi, czyli wystawa drzwi w Białymstoku. Wystawa była poświęcona najbardziej oryginalnym, ręcznie wykonanym drzwiom przez artystów z całego świata. Na wystawie można było ujrzeć repliki wielu słynnych drzwi oraz naprawdę różnorodne drzwi w różnym stylu. Jedne z drzwi, które do tej pory najlepiej pamiętam i chyba najlepiej zapadły mi w pamięć ze wszystkich tam prezentowanych, to cztery połączone drzwi, w różnych kolorach, które stały obok siebie. Były wykonane z drewna i pomalowane farbą, kolory od lewej to zielony, niebieski, czerwony i czarny, a za nimi, artysta siedział na białym krześle. Otwierając drzwi zielone i przez nie przechodząc, artysta wręczał nam sztuczną, plastikową czterolistną koniczynę. Przechodząc przez drzwi niebieskie, artysta wręczał nam butelkę wody. Przechodząc przez drzwi czerwone, artysta wręczał nam paczkę zapałek, natomiast przy przejściu przez drzwi czarne, szeptał tej osobie coś do ucha, uśmiechał się i wracał na swoje miejsce. Każda osoba miała tylko jedną szansę, więc przez drzwi można było przejść tylko jeden raz i tylko przez kolor, który uprzednio się wybrało.

Była to najciekawsza wystawa, na której kiedykolwiek byłem. Wiele osób było zainteresowanych tematem teoretycznie tak błahym, a mimo wszystko tak pięknym i interesującym, że nawet z rzeczy, które ze sztuką względnie nie mają wiele wspólnego, artyści potrafili zrobić coś ciekawego.

Related Posts