wirtualne biuro

W Polsce dość dużym zainteresowaniem cieszy się prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (spółki z o.o.). Spółki z o.o. nie wymagają ogromnego kapitału początkowego (tak, jak np. spółki akcyjne), może je założyć nawet jedna osoba.

Wrocławskie wirtualne biuro do założenia spółki

wirtualne biuroSam proces zakładania nie jest także aż tak skomplikowany, jak w przypadku innych spółek prawa handlowego. Usługę zakładania takich spółek często oferuje wirtualne biuro wrocław. Można także kupić gotową spółkę i uniknąć początkowych formalności. Spółkę z powodzeniem można zarejestrować pod wynajętym z wirtualnego biura adresem. Wtedy jednak ważne jest, aby w ofercie było dostępne tzw. biuro na godziny – często potrzebne są przecież sale na spotkania z klientami.Warto jednak pamiętać, że spółka z o.o. nie może rozliczać się na podstawie podatkowej książki przychodów i rozchodów, ponieważ tę formę działalności gospodarczej obowiązuje pełna księgowość. Spółki cywilne mogą korzystać z uproszczonej księgowości (książka przychodów i rozchodów). Każda spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązana jest zaś do prowadzenia ksiąg handlowych. Usługę tę można znaleźć w ofertach wielu księgowych. Biuro rachunkowe dopełnia wszystkich skomplikowanych formalności podatkowych.Właściciele firmy muszą jedynie prowadzić specjalny raport kasowy, który będzie określał stan firmowej gotówki. W przypadku spółki, jej właściciele nie mogą bowiem dowolnie dysponować pieniędzmi i np. mieszać finansów firmowych z prywatnymi. Wspólnicy każdą (nawet najdrobniejszą sumę) muszą w jakiś sposób zarobić od spółki. To oznacza, że usługi księgowe polegają na skrupulatnej ewidencji każdego wydatku. Za firmowe zakupy nie można również płacić prywatną gotówką.

Dlatego niektórzy wspólnicy decydują się na podpisywanie umów o pożyczkę z prowadzoną przez siebie spółką. W ten sposób można w legalny sposób poradzić sobie z przekroczonym firmowym budżetem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.