Bardzo lubię prace w ogrodzie. Gdy tylko zaczyna się marzec zaczynam pierwsze wiosenne prace porządkowe na ogrodzie. Uwielbiam ten czas gdy wszystkie rośliny zaczynają przygotowywać się do wiosny i budzą się z zimowego snu.

Siatka z plastiku do ogrodu

siatka plastikowa ogrodniczaW ogrodzie staram się co roku robić przemeblowanie. Dzięki temu zachowuję różnorodność i nie pozwalam na to by ziemia została wyjałowiona. Co roku zmieniam miejsce warzywnika i by gleba, która była intensywnie użytkowana przez cały okres wegetacji mogła odpocząć. Miejsce po starym warzywniku nawożę specjalnymi naturalnymi nawozami. Nowe miejsce na warzywnik odradzam specjalną siatką ogrodniczą tak aby zabezpieczyć ją przed dziećmi i zwierzętami które wariują na ogrodzie. Od lat używam tej samej siatki. Moja siatka plastikowa ogrodnicza, jest bardzo trwała i przy tym bardzo elastyczna. Dzięki temu można łatwo ją zamontować i odrodzić od reszty ogrodu. Na rynku dostępnych mamy wiele siatek o różnych rozmiarach i wysokościach w zależności od naszych potrzeb. Wiele osób używa tego typu siatek jako ogrodzenie działkowe. Plastik z którego wykonane jest ogrodzenie jest niezwykle wytrzymały i służyć może nam przez długie lata. Siatki są lekkie oraz nie są podatne na warunki atmosferyczne. Siatek możemy używać również do zabezpieczania drzew owocowych czy krzewów przed kotami czy psami. Siatka jest odporna na promienie uv nie kruszeje i nie pęka. Wiele osób wykorzystuje ją również jako czasowe ogrodzenie dla małych zwierząt gospodarskich takich jak kury, kaczki czy gęsi. Siatka może posłużyć również jako wzmocnienie nasypów czy skarp.

Siatkę ogrodową możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. W zależności od naszych potrzeb i pomysłowości. Rolka siatki jest bardzo ekonomiczna i może posłużyć do zabezpieczenia wielu miejsc w naszym ogrodzie. Dzięki temu możemy oddzielać i zabezpieczać cenne rośliny przed uszkodzeniami.

Related Posts