Psy, które mieszkają wspólnie z właścicielami w domu czy mieszkaniu powinny mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń. Mowa tutaj zarówno o komforcie i bezpieczeństwu, jak również prywatności. Wraz z upływem kolejnych lat psu bywa coraz ciężej funkcjonować i dlatego na rynku można znaleźć wiele udogodnień, które poprawią komfort życia schorowanych czy starszych zwierząt. 

Antypoślizgowe schody dla domowych zwierząt

antypoślizgowe schody dla psaBardzo często właściciele psów decydują się na zakup specjalnych niewielkich schodków, dzięki którym mimo problemów zdrowotnych i braku witalności, zwierzę będzie mogło wejść na fotel, kanapę czy też łóżko. Pies nie będzie wtedy czuł się samotnie, a właściciele nie będą musieli wnosić psa za każdym razem, gdy będzie chciał odpocząć w ulubionym miejscu. Przy większych rasach może okazać się to szczególnie problematyczne. Najlepiej zdecydować się na solidne i antypoślizgowe schody dla psa. Nie trzeba będzie obawiać się upadku i pogłębienia problemów ze zdrowiem. Tego rodzaju rozwiązanie przydaje się również w sytuacji, gdy posiadamy małego pieska, dla którego wejście na wyższe poziomy może stanowić wiele kłopotów a nawet wręcz zagrożeń. Piesek nawet jeśli wskoczy na kanapę czy łóżko to przecież może niefortunnie spaść i złamać kończynę czy nieźle się potłuc. lepiej więc od początku podstawić mu schodki i uczyć bezpiecznego wchodzenia oraz schodzenia.

Warto postawić na sprawdzonych producentów oraz zmierzyć dokładnie wysokość mebla tak, by dopasować odpowiednie schodki. Na rynku można znaleźć mnóstwo schodków w różnych stylach wykończeniach oraz kolorach więc taki produkt może stanowić nawet element dekoracyjny salonu czy sypialni. Koszty zakupu są bardzo różne i zależą od renomy producenta oraz materiałów, z których został wykonany produkt.

Related Posts