Wszędzie tam, gzie prowadzona jest sprzedaż detaliczna, konieczna jest kasa fiskalna. Służy ona do rejestrowania sprzedaży oraz wykonywania odpowiednich raportów. Jej uruchomienie powinno nastąpić w dniu rozpoczęcia sprzedaży.

Czym się charakteryzuje kasa marki Novitus?

novitus nano onlineW większości rodzajów działalności, zakup kasy fiskalnej jest nieunikniony. Przede wszystkim jest to związane z prowadzeniem regularnej sprzedaży detalicznej. Choć oczywiście to przepisy prawa obligują przedsiębiorców do prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem kasy. Najczęściej kupują ją przedsiębiorcy, którzy właśnie rozpoczynają działalność gospodarczą. Wybór kasy fiskalnej powinien być dostosowany do rodzaju i wielkości działalności. Trzeba dokładnie przeanalizować konkretne parametry techniczne, które bezpośrednio wpłyną na jakość pracy. Jednym z lepszym modeli jest kasa Novitus Nano online, będąca Ferrari wśród konkurencji. Jest to nowoczesne urządzenie o niewielkich rozmiarach, które posiada niebywałą pamięć wewnętrzną. W bazie danych możemy zapisać aż dwadzieścia tysięcy pozycji towarowych, z czego każda nawa może mieć aż czterdzieści znaków. Wszystkie kasy w wersji online komunikują się za pomocą internetu z Centralnym Repozytorium Kas, do którego przesyłają comiesięczne informacje na temat wielkości sprzedaży czy raportów dobowych. Oprogramowanie kasy umożliwia kreowanie nagłówków na paragonach czy grafiki w ich stopkach. Ponadto kasa bez problemu łączy się z czytnikiem cen, terminalem płatniczym czy z wagą.

Jak widać, to małe urządzenie potrafi na prawdę wiele i może być wykorzystywane w wielu rodzajach działalności stacjonarnej i mobilnej. Jego zaletą jest na pewno niska cena jak na taką jakość, ponieważ kosztuje zaledwie niecałe półtora tysiąca złotych.

Related Posts