W zakładach przemysłowych często jest tak, że podłoga narażana jest na różne uszkodzenia. Mogą to być zarówno uszkodzenia mechaniczne jak i chemiczne. W związku z tym przedsiębiorcy starają się stosować różne metody pozwalające na zabezpieczanie podłóg. Obecnie jedną z bardziej popularnych metod jest nakładanie na podłogi specjalnej warstwy akrylu. 

Akryl na podłogach 

polimeryzacja podłógAkrylowanie podłóg często zwane jest również polimeryzacją. Zabieg ten stosuje się wszędzie tam gdzie zachodzi poważne ryzyko uszkodzenia posadzki. Przykładowo takie zabiegi stosowane są w zakładach produkcyjnych czy zakładach gastronomicznych. Zabieg jakim jest polimeryzacja podłóg jest zabiegiem dość czasochłonnym ale sporo zależy od tego na jakiej powierzchni ma być ten zabieg wykonywany. Niektóre powierzchnie są dość chłonne i wówczas konieczne może być odpowiednie gruntowanie powierzchni. Taki zabieg stosuje się przykładowo na powierzchniach betonowych. Dopiero po nałożeniu warstwy gruntującej można położyć pierwszą warstwę akrylu. Ilość takich warstw akrylowych również jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim od tego z jakimi uszkodzeniami będą miały do czynienia nasze podłogi. Mówiąc o polimeryzacji podłóg koniecznie trzeba wspomnieć, że po zakończonych zabiegach powierzchnia podłóg staje się antypoślizgowa. Ma to właśnie ogromne znaczenie w niektórych zakładach produkcyjnych czy też w gastronomii. 

Obecnie w naszym kraju działa wiele firm zajmujących się polimeryzacją podłóg. Obecnie te zabiegi wykonuje się często również w galeriach handlowych, szpitalach, szkołach czy urzędach. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie by polimeryzację przeprowadzić również w naszych domach. Najczęściej ten zabieg wykonywany jest w kuchniach i łazienkach.

Related Posts