Rozwiązania pomagające w dostarczaniu wody do kranów w miejscach bez podłączenia do sieci wodociągowej wymagają często również niestandardowych źródeł zasilania. Pompy takie mogą więc wykorzystywać akumulatory, dzięki którym podejmą pracę w odpowiednim momencie. W zależności od ich mocy rozwiązanie takie może być najlepszym z dostępnych w konkretnej sytuacji. Dlatego chętnie wykorzystuje się je w kamperach i domkach letniskowych.

Pompy na akumulator

pompa wody 12vDziałanie urządzeń pompujących zależne jest od źródła zasilania. W przypadku konstrukcji mechanicznych mogło ono być uruchamiane i operowane ręcznie. Jednak powszechnie stosowane produkty, takie jak pompa wody 12V wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Nie wszędzie jednak jest to możliwe, dlatego też sięga się po alternatywne rozwiązania. Należą do nich wydajne akumulatory. Taki typ instalacji działa sprawnie przez długi czas, a jego wydajność zależy od mocy pomp. Dlatego też istotny jest ich odpowiedni dobór do wymagań użytkowników. Systemy tego rodzaju można zobaczyć najczęściej w domkach letniskowych i kamperach. W tych drugich montuje się specjalny dodatkowy akumulator przeznaczony wyłącznie do zasilania urządzeń pompujących wodę. Umożliwia tym samym prawidłowe funkcjonowanie kranów i toalety wewnątrz. Dzięki dodatkowym usprawnieniom i zabezpieczeniom jest przy tym nieuciążliwy.

Każda elektryczna pompa wody potrzebuje odpowiedniego sposobu zasilania poprzez podłączenie do źródła prądu. W przypadkach, kiedy nie jest możliwe podpięcie do gniazdka, powszechnie korzysta się z akumulatorów. Pozwalają one na wydajną pracę urządzenia. Najczęściej można zobaczyć je w kamperach oraz domkach letniskowych. Obecnie takie instalacje wyposażane są w dodatkowe udogodnienia i systemy zabezpieczeń zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Related Posts