regały sklepowe

Jakiś czas temu chciałem założyć sklep – taki supersam. Co mogę więcej powiedzieć na ten temat? Miał to być sklep wielobranżowy, od chleba i alkoholu przez karmę dla psa do farb do włosów itp.

Regały sklepowe mają ciekawy design

regały sklepoweWiadomo, nie jest to takie łatwe jak by mogło się okazać, tym bardziej, że chciałem, żeby to był całkiem nowy budynek. Wynająłem odpowiedzialnego gościa za projektowanie sklepu. Był to fachowiec w tym co robił – serio. Jego projekty sklepu były wykorzystywane przez wiele czołowych firm i nawet remonty i przebudowy nie były robione bez komunikacji z nim. Ogólnie był to fachowiec również od psychologicznego podejścia sklepu do klienta. To on mi później pomagał dobrać półki do sklepu zależnie od koloru dominującego, kolor od ogólnego wnętrza. On mi również powiedział, że jeśli chcę, żeby ludzie oglądali mój sklep to muzyka nie może być allegro regały sklepowe wtedy będą odpychały i pospieszały ludzi. Polecił mi firmę – jak wiadomo taki gość nie poleca tak za darmo – ale jednak mu zaufałem. Firma nazwała się regały sklepowe allegro – nie wiem skąd nazwa ale regały rzeczywiście miały dość ciekawy design, nie były tragicznie drogie a ich montaż był bardzo prosty. Co więcej oferowali oni dowóz za darmo do 400km. A jak wiadomo, 400km to jest niemal tyle co z Wrocławia do Torunia ( czyli ponad połowa Polski), a że firma była z centrum Polski to tylko w nieliczne miejsca ktoś musiał dopłacić. Ciekawy chwyt marketingowy. Co mogę więcej powiedzieć o człowieku, który wziął się za projektowanie sklepu? Na prawdę specjalista w tym co robi! Od razu zauważyłem, że ludzie dzięki temu, że zaoferowałem odrobinę niższe ceny i zastosowałem psychologię do oddziaływania na klienta kupują znacznie więcej u mnie niż u konkurencji. I to w sensie tak ilości i jak i częstotliwości robienia zakupów u mnie. Cel został osiągnięty w stu-dziesięciu procentach! Nie ma co się dziwić – gdy zatrudniasz fachowca w tym co robi – praktycznie nie ma możliwości żeby się nie udało – ludzie wszędzie są tacy sami i również psychologia działa na każdego – w mniejszym lub większym stopniu ale działa.

Obroty? Nie mogę narzekać, jednak obawiam się, że jeśli powstanie tak jak ma w planach supermarket niemal po sąsiedzku ze mną to może nie zdążyć mi się zwrócić koszt jaki zainwestowałem w mój sklep – oby się to nie sprawdziło!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.