Kiedy na świat przychodzi dziecko rodzice zaczynają zwracać uwagę nawet na najmniejsze szczegóły dotyczące opieki nad noworodkiem. Każdy przedmiot, który przeznaczony jest dla dziecka, jest dokładnie sprawdzany pod względem materiału i jakości. Rodzice pragnął, aby wszystko czego używają było dla malca w pełni bezpieczne.

Pościel dla nowego członka rodziny

producent pościeli dla niemowlątW takim wypadku ważny jest nawet materiał z jakiego wykonana jest pościel niemowlaka. Rodzice troszczą się o to, aby dziecko dobrze się czuło i spało spokojnie w nowym łóżeczku. Warto zadbać, aby pościel była przewiewna ale jednocześnie ogrzewała ciało dziecka. Oprócz tego powinna być hipoalergiczna i nie przyciągać kurzu z powietrza. W tym wypadku na początku najlepiej zrezygnować z pościeli syntetycznych. Wykonywane są one ze sztucznych materiałów, najczęściej poliestru. Są łatwe w utrzymaniu, to znaczy szybko schnął i nie trzeba ich prasować. Ale niestety nie przepuszczają powietrza przez co dziecko może się przegrzewać i pocić. Oprócz tego materiał może uczulać. Bardzo wiele dzieci źle reaguje na poliester, w kontakcie ze skórą może on powodować nawet podrażnienia i wysypki. Producent pościeli dla niemowląt skupia się na materiałach naturalnych. W tym przypadku jest to bawełna. Pościele bawełniane są najczęściej wybierane przez rodziców i najlepiej się sprawdzają. Oprócz tego dostępne są pościele z kory, flanelowe lub atłasowe, jedwabne, wełniane, lniane a nawet bambusowe.

Takie materiały zapobiegają uczuleniom, są miłe w dotyku, a przede wszystkim pozwalają skórze dziecka oddychać. Warto również dopasować rodzaj pościeli do aktualnej pory roku. Jedne materiały ze względu na wykończenie lepiej sprawdzają się latem, inne są grubsze i lepiej utrzymują ciepło dlatego sprawdzą się zimą.

Related Posts