buty profilaktyczne dla dzieci

Wiele osób kojarzy obuwie profilaktyczne z mało estetycznymi, mocno zabudowanymi, sztywnymi butami do leczenia wad stóp, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że dzisiejsze buty profilaktyczne nie tylko mają różne fasony, ale są również przede wszystkim wygodne i elastyczne.

Buty profilaktyczne dla dzieci i ich zakup

buty profilaktyczne dla dzieciPoza tym, większość rodziców, gdy nie zauważa żadnych problemów ze stopami swoich dzieci, uważa, że nie ma konieczności inwestowania w tego typu zakup. Jednak zanim podejmiemy decyzje czy kupić buty profilaktyczne dla dzieci, czy też nie, warto jest wiedzieć, ze nie są one stosowane do leczenia wad, a do zapobieganiu ich powstawaniu. W związku z tym, może w nich chodzić każde dziecko, które jest na etapie rozwoju i wzrostu. W pierwszych latach bowiem formuje się położenie stóp, ich kształt, a także ułożenie, a wpływ na to ma przede wszystkim to jakie obuwie dziecko nosi. Warto jest więc przeznaczyć trochę więcej gotówki i zakupić porządne buty daniel, bartek czy zarro. Lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć. Czasem gdy zbyt późno zauważymy wadę u dziecka, nie buty profilaktyczne nie są w stanie już nic zdziałać i konieczny jest zakup o wiele bardziej kosztownego obuwia ortopedycznego, które leczy między innymi płasko-koślawość, skłonność do wykręceń stawu skokowego, szpotawość stępu, niepoprawny kształt stóp na przykład końsko-szpotawą czy przywiedzioną.

Buty ortopedyczne konieczne są również przy skróconej kończynie dolnej, wyrównują one jej długość względem drugiej stopy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.