Produkując jakieś dobro, musimy, prędzej czy później, zdecydować, w co chcemy je zapakować. Możliwości, dzięki firmom produkującym opakowania, mamy całkiem sporo. Możemy zdecydować się na opakowania kartonowe, plastikowe, a także foliowe. Są jednak branże, gdzie dominuje zdecydowanie jeden typ opakowań.

Plastikowe opakowania, by ukazać piękno jedzenia

Opakowania plastikoweBranżą, w której od lat najpopularniejszymi opakowaniami są opakowania plastikowe, jest branża gastronomiczna. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, opakowania plastikowe są stosunkowo tanim, jednorazowym rozwiązaniem, które może być uniwersalne dla różnych, wytwarzanych przez firmę produktów. Wystarczy zapas opakowań w różnych rozmiarach, by zapakować w nie różne produkty, a następnie na wieczko opakowania przykleić tylko odpowiednią etykietę. Po drugie, opakowania plastikowe umożliwiają bezpośrednie „zajrzenie” do środka, bez konieczności wcześniejszego zakupu i rozpakowania. Jedzenie, ze względu na jego specyfikę, kupujemy dwoma zmysłami: węchem i wzrokiem. Powąchać możemy je w naprawdę niewielu okolicznościach, z obejrzeniem jest już zdecydowanie łatwiej. Wystarczy nam plastikowa „szybka”, by podejrzeć, czy produkt wygląda atrakcyjnie i smakowicie, czy też wręcz przeciwnie. Producenci żywności doskonale wiedzą o skłonnościach swoich klientów, dlatego opakowania plastikowe wybierane są przede wszystkim w przypadku wszelkich ciast, babeczek, sushi i innych, kolorowych, ładnie wyglądających produktów spożywczych.

Opakowania mają różne kształty i wielkości, a ze względu na wpływ na środowisko, coraz częściej produkowane są z biodegradowalnych tworzyw. Wszystko po to, by opakowania były nie tylko praktyczne, ale również mogły w miarę szybko rozłożyć się w środowisku naturalnym, nie stanowiąc dla niego zagrożenia.

 

Related Posts