Budowa tarasu wymaga od wykonawców naprawdę ogromnej wiedzy popartej doświadczeniem. Ważne jest by firma, która zatrudnicie do wykonanie zlecenia szła z duchem czasu, oferowała nowoczesne rozwiązania i technologie. Obecnie rynek bardzo szybko się rozwija oferując coraz to nowsze propozycje i ulepszenia, warto więc być czujnym.

Szeroki wybór płyt na taras

polecane płyty tarasowe na podkładkachDziś w kilku zdaniach o płytach tarasowych. Zacznijmy od podstawek pod taras. Jednym z rodzajów są podstawki które nie są regulowane. Kiedy warto ich użyć? Kiedy nie jest konieczne wyrównanie poziomu, idealne do równych i płaskich powierzchni. Modułowa konstrukcja pozwala na nałożenie na siebie warstwowo podstawek i dostosowanie wysokości tarasu do naszych preferencji.  Drugim wariantem są polecane płyty tarasowe na podkładkach regulowanych. Te sprawdzają się gdy powierzchnia jest nierówna, gdy występują ubytki, wtedy regulowane podkładki służą pomocą. Obecnie nowoczesne podkładki na taras są również dźwiękochłonne, to znaczy że świetnie tłumią dźwięk na przykład kroków, stukot. Sprzyja to komfortowi przebywania na tarasie. Płyty tarasowe to również istotny element dekoracyjny, dlatego także warto poświęci uwagę i czas by wybrać jak najlepszą wersję. Istnieje wiele ciekawych i naprawdę pięknych opcji płyt tarasowych. Duży wybór materiałów, kolorów, wzorów i struktur sprawia, że możemy zaaranżować taras po swojemu.

Obecnie płyty wykonywane są w taki sposób, by nie były narażone na uszkodzenie nawet gdy temperatura sięga poniżej 0 stopni Clesjusza, to kluczowa kwestia dla trwałości i wyglądu tarasu. Problem gdy zamarzająca woda niszczy płytki zakładane tradycyjnie na klej, jest prosty do uniknięcia. Nowoczesne firmy są w stanie wykonać  naprawę usterki punktowo, bez konieczności zrywania całej posadzki. 

 

Related Posts