Dzielenie z kimś przestrzeni prywatnej, jaką stanowić może mieszkanie czy pokój stanowi niejednokrotnie zagadnienie problematyczne. Mamy z  nim do czynienia przykładowo wtedy, gdy wspólnie zamieszkujemy w trakcie studiów, czy przeprowadzając się do nowego miasta. Rozwiązaniem może być wykorzystanie parawanu.

Wyodrębnienie przestrzeni dzięki parawanowi do pokoju

parawan pokojowyWykorzystując rodzaj przepierzenia, jakim jest parawan, rozwiążemy prawdopodobnie problemy związane z zachowaniem prywatności we współdzielonej przestrzeni. Nie wygłuszy on co prawda dźwięków, ale zapewni poczucie posiadania własnej części mieszkania czy pokoju, co powinno, przynajmniej częściowo, zwiększyć komfort użytkowania przestrzeni wspólnej. Ogromną zaletą, jaką posiada parawan pokojowy jest też z całą pewnością jego mobilność, łatwo jest go przenieść tam, gdzie aktualnie jest nam potrzebny. W wyniku tego przydatny może okazać się również w sytuacji, gdy przykładowo mamy gości i chcemy zapewnić im prywatność. Przestawianie parawanu w różne miejsca umożliwia nam również aranżowanie wnętrza w różne sposoby. Jeżeli przykładowo nie będzie nam się chciało ścielić łóżka, nic prostszego niż zasłonić je parawanem. Tak samo może posłużyć aby oddzielić optycznie miejsce na dziecięce zabawki czy inne, które chcemy odgrodzić przed wzrokiem obcych osób.

Parawany generalnie używane są już od wielu stuleci, a sprawdzają się nadal w wielu wnętrzach. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ciekawą aranżację może przykładowo stanowić wykorzystanie takiego przepierzenia wykonanego z elementów drewnianych czy wręcz wikliny. Oczywiście materiał wykonania wpływa na wagę parawanu, dlatego jeżeli potrzebujemy często go przestawiać, finalnie lepiej wybrać materiał o mniejszej ciężkości.

Related Posts