Pług jest narzędziem rolniczym wykorzystywanych do sezonowej orki. Narzędzie to pracuje praktycznie przez cały rok. Nie wystarczy orka wiosenna, aby uzyskać odpowiednie plony poszczególnych roślin. Pługów używa się także do podorywki, obsypywania bulw jadalnych jak np. ziemniaki, buraki, a także np kukurydzy itp.

Pług to podstawowe urządzenie w gospodarstwie

zamienne części do pługówPraktycznie bez pługa praca w gospodarstwie nie mogłaby się odbyć. Każda roślina potrzebuje swoistego “zruszania” ziemi, przełożenia jej, czy odpowiedniego obsypania roślin okopowych. Pług jest prostym urządzeniem, jednak nie znaczy to, że nie może się po prostu zepsuć. Najczęściej łamią się lemiesze, które są nadmiernie eksploatowane w trakcie każdego sezonu. Ale dzisiejsze pługi to nie tylko lemiesze. Są to dość skomplikowane urządzenia, posiadające często niezależny system hydrauliczny, który sprawia, że pług można podnosić i opuszczać bezpośrednio z ciągnika. Warto mieć w gospodarstwie zamienne części do pługów, aby w razie jakiejś awarii można było dość szybko wymienić uszkodzoną część i powrócić do pracy w polu. W gospodarstwie rolnym zazwyczaj oprócz pługów są także inne maszyny i urządzenia, które każdy rolnik wykorzystuje do pracy w polu. Po ukończeniu sezonu wszystkie one wymagają odpowiedniego przeglądu i ewentualnej naprawy. Często jest tak, że bez części zamiennych się nie obejdzie. Dlatego dodatkowy zakup takich części jest jak najbardziej pożądany i większość rolników go stosuje.

Aby cała flota maszyn i urządzeń niezawodnie działała w gospodarstwie rolnym, konieczne jest zapewnienie jej odpowiedniego przeglądu i ewentualnego uzupełnienia ubytków, dopasowania części zamiennych oraz napraw, związanych z występującymi awariami. Każdy rolnik o tym wie i to stosuje. 

Related Posts