Domowa łazienka to jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w całym domu. W miarę możliwości powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Wspaniale jest kiedy łazienka jest w miarę duża i od początku do końca możemy urządzić ją sami. 

Elementy wystroju eleganckiej łazienki

eleganckie ręczniki łazienkoweDuża, dobrze wyposażona łazienka to luksus. Luksus na, który większość z nas może sobie pozwolić jeśli tylko dobrze zaplanuje tą inwestycje. Często zapominamy, że to właśnie w tym pomieszczeniu możemy zrelaksować się i odpocząć po całym dniu. Niektóre osoby uwielbiają w wannie pełnej piany czytać książkę, pić wino lub słuchać spokojnej muzyki. Aby kąpiel była przyjemna, samo pomieszczenie musi zachęcać do spędzania w nim czasu. Najlepiej sprawdzi się oczywiście duża wanna, w której można swobodnie się położyć. Jednak równie ważne są detale. W zależności od tego czy nasza łazienka urządzona jest w stylu bardzo nowoczesnym, minimalistycznym, klasycznym, glamour czy może w stylu vintage. Zawsze drobne elementy wystroju dopełniają całość i sprawiają, że łazienka staje się małym domowym SPA. Obecnie dużą uwagę przywiązuje się do oświetlenia łazienki. Oprócz tego w łazience mogą znaleźć się kwiaty, świece, zdobione przybory toaletowy, eleganckie ręczniki łazienkowe, dywaniki i tym podobne. Dużo par decyduje się na ręczniki lub szlafroki ze swoimi inicjałami. To sprawia, że atmosfera staje się jeszcze bardziej intymna.

Dobrze jest kiedy łazienka urządzona jest w jednej tonacji kolorystycznej. Jest to miejsce gdzie nie powinny znaleźć się krzykliwe kolory. Ważne aby pomieszczenie uspokajało i wpływało kojąco na zmysły. Oprócz tego łazienka kojarzy się z czystością. Dlatego najbardziej popularny wystrój to kolory jasne. Dekoracje mają odcienie bieli, beżu szarości lub błękitu.

Related Posts