Coraz więcej firm, które zajmują się dezynsekowaniem pomieszczeń, oferują swoim klientom metodę IPM. Jest to skrót od angielskich słów Integrated Pest Management. Metoda ta została wymyślona z prostego powodu. Okazuje się, że pojedyncze techniki dezynsekcyjne nie zawsze są w stanie poradzić sobie całkowicie z wyeliminowaniem owadów.

Zintegrowanie dostępnych metod w celu zwalczenia insektów

skuteczne zwalczanie pluskiew w WarszawieLepiej jest więc zastosować kilka metod równocześnie, a wtedy szansa na powodzenie jest zdecydowanie większa. Wszystko po to, by nie tylko zapewnić wyższą skuteczność, ale również bezpieczeństwo. W metodzie IPM łączy się takie techniki jak fizyczne, chemiczne, biologiczne oraz mechaniczne. Cała metoda działa, opierając się na sześciu krokach. Pierwszym krokiem jest oczywiście inspekcja i identyfikacja. Dopiero później przeprowadza się zabiegi przygotowawcze. Takie skuteczne zwalczanie pluskiew w Warszawie rozpoczyna się właśnie od tego. Najpierw pracownicy muszą sprawdzić, z jakimi konkretnie owadami mają do czynienia. Pluskwy zwalcza się nieco inaczej niż mole, mrówki czy szerszenie. Nie od dziś wiadomo, że są to owady bardzo oporne na działanie różnych środków i trudne do wytępienia. Nie oznacza to jednak, że nie można się ich pozbyć. Przeciwnie – wystarczy zastosować odpowiedni schemat. Przed zastosowaniem konkretnych metod IPM sprawdzana jest jeszcze szkodnikoszczelność. Chodzi o to, by pluskwy nie dostawały się do mieszkania z klatki schodowej czy z innych mieszkań (tak często dzieje się w przypadku starszych budynków).

Dopiero później następuje zwalczanie owadów programem IPM stworzonym przez firmę dezynsekcyjną. Firma udziela też instrukcji, w jaki sposób zabezpieczyć się przed takimi owadami na przyszłość. IPM działa doskonale właśnie na pluskwy, ale też obrzeżki, ptaszyńce, pchły i wszy.

Related Posts