Samochód to pojazd, którego używamy niemalże codziennie, w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. To normalne, że podczas jego użytkowania tapicerka łatwo się brudzi oraz niszczy. Co jakiś czas należy prać ją i odświeżać, aby zachowała czystość i ładny wygląd.

Jak wyprać tapicerkę w samochodzie?

pranie tapicerki samochodowejWiększość posiadaczy samochodów na pewno wiele razy zastanawiało się czy wykonać pranie tapicerki samodzielnie, czy może powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie sprzątającej. Produkty piorące dostępne w sklepach motoryzacyjnych często nie radzą sobie z tym zadaniem – pozostawiają przebarwienia czy plamy. Przy użyciu tej metody zabrudzenia pozostają wewnątrz tapicerki, głęboko w materiale. Jest to dobra metoda na szybkie pozbycie się niewielkich plam, ale nie na usunięcie poważnych zabrudzeń. Pranie tapicerki samochodowej przez profesjonalną firmę jest o wiele bardziej efektywne. Środek czyszczący wnika do wnętrza tapicerki, aktywnie działając na nawet trudne do wyprania plamy. Następnie woda i inne pozostałości wciągane są przez odkurzacz o dużej mocy. To działanie gwarantuje czystą i nieprzebarwioną tapicerkę bez zabrudzeń, dzięki temu unikamy także zacieków. Kiedy zdecydujemy się na fachowe wypranie wnętrza naszego auta, powinniśmy zadbać o kilka rzeczy. Należy to zrobić kiedy na zewnątrz jest słonecznie i ciepło, ponieważ pranie wykonywane jest na świeżym powietrzu. Poza tym, promienie słoneczne przyspieszą proces schnięcia tapicerki.

Pranie tapicerki samochodowej przy użyciu odkurzacza nie tylko usuwa wszelkie zabrudzenia, ale także kurz i roztocza, które mogą być przyczyną alergii. Warto zdecydować się na profesjonalne usługi czyszczące ze względu na czystość i bezpieczeństwo, szczególnie jeśli naszym autem często podróżują dzieci.

Related Posts