Czasami kupując dom otrzymujemy dodatkowo studnie na ogrodzie. Niestety czasami byli właściciele nie dbali o wygląd studni. Na szczęście może to być szansa na dla Ciebie. Jeśli chcesz to możesz zaadaptować ją tak, aby była dopasowana do elewacji w Twoim domu. Sposobów na jej obudowanie jest wiele, możesz uzyskać ciekawe efekty.

Ciekawa obudowa studni 

obudowa studni głębinowejWszystko zależy od tego jaki dom posiadasz i w jakiej części ogrodu usytuowana jest studnia. Jeśli jest blisko domu dopasowanie jej do elewacji jest najlepszą opcją, ponieważ większość ludzi najpierw popatrzy na budynek, a następnie automatycznie zacznie szukać pasujących elementów. Tak skonstruowany jest sposób patrzenia ludzi. Masz o wiele więcej możliwości na przykład kiedy studnia stoi w rogu ogrodu. Wtedy jest wiele dobrych rozwiązań, takich jak pomalowanie jej na mocny, pastelowy kolor. Będzie zwracała uwagę, a jeśli masz ogrodzenie obsadzone roślinami to zrobi ciekawy kontrast. Dla kogoś, kto lubi bardziej stonowane opcje polecam, aby obudowa studni głębinowej była zrobiona z drewna. Jest to bardzo klimatyczna opcja, która pasuje do większości tradycyjnych budynków, zwłaszcza jeśli posiadasz altanę ogrodową. Mając takie konstrukcje próbuj nawiązywać kolorystycznie do nich. Popatrz także na ogólną szatę roślinną ogrodu, jeśli dominują w niej przykładowo czerwone róże, to wybierz tego typu kolory. Możesz również zaryzykować i stworzyć na niej jakieś oryginalne wzory lub rysunki. 

Takie elementy wiele zmieniają w wyglądzie ogrodu. Własne tworzenie przestrzeni dookoła siebie jest bardzo interesujące i potrafi dawać satysfakcję. Poza tym lepiej przebywać w miejscu do którego wnieśliśmy coś swojego. Z własnego doświadczenia dodam, że jest to dobra opcja dla każdego, kto uważa siebie za pedanta.

Related Posts