Szafki są niezbędne w każdej kuchni. Służą one do przechowywania naczyń, garnków czy przypraw. Często rzeczy te zajmują bardzo wiele miejsca lub ułożenie ich w taki sposób, aby nie stworzyć chaosu, jest niemożliwe. Jak sobie z tym poradzić?

Jak zaoszczędzić przestrzeń dzięki szafkom narożnym

szafki kuchenne narożneCiekawym pomysłem na świetne zagospodarowanie przestrzeni kuchennej są szafki narożne. Są one dużo głębsze niż standardowe szafki, można w nich zamontować najróżniejsze systemy, które pomogą uporządkować kuchenne akcesoria czy przyprawy. Szafki kuchenne stojące narożne często mają wbudowany system obrotowych czy wysuwanych półek, dzięki czemu dostanie się w najgłębsze zakamarki nie będzie trudne. Po otwarciu drzwiczek półki automatycznie wysuną się, co stworzy łatwy dostęp do wszystkich rzeczy schowanych w środku szafki. Oczywiście, można także postawić na klasyczne półki, co dodatkowo zaoszczędzi przestrzeń w kuchni, którą zajęły półki wysuwane. Montaż zwykłych półek w szafce narożnej skutkuje tym, że ze względu na jej dużą głębokość, aby wyciągnąć coś z końca, należy wręcz zanurkować do jej wnętrza. Szafki narożne mogą być wiszące oraz stojące. Montaż szafki wiszącej w kształcie litery L zapewni nam dodatkową przestrzeń do przechowywania oraz łatwość dostępu nawet do najgłębszych zakątków. W przypadku szafek w kształcie litery L warto postawić na podwójny system obrotowych, wysuwanych półek. Zamontowane z obu stron szafki, wysuwają się jednocześnie, dając swobodny dostęp do wszystkich rzeczy.

Szafki narożne to idealne rozwiązanie do każdej kuchni, zwłaszcza tej niewielkiej. Dzięki zwiększonej głębokości szafki zyskujemy dużo więcej miejsca na liczne kuchenne przybory i akcesoria. Wyposażenie swojej kuchni w wiszące szafki narożne da nam więcej przestrzeni oraz możliwość posegregowania wszystkich rzeczy.

 

Related Posts