Czasy, kiedy kaszkiet był atrybutem tylko starszych panów na ławkach w parku, minęły już jakiś czas temu. Obecnie taki rodzaj czapek cieszy się powodzeniem nawet u nastolatków. Sieciówki zasypują nas różnymi możliwościami kolorystycznymi i materiałowymi. Jak jednak wybrać nakrycie głowy, które wytrzyma próbę czasu?

Czapka dla gentelmana

czapka Peaky BlindersKaszkiet to nakrycie głowy kojarzone z niezwykłą elegancją i szykiem. Na ulicach bardzo często pojawia się z męską muchą, tweedową marynarką, pokaźnymi wąsami i skórzanymi rękawicami samochodowymi. Taki rodzaj czapki coraz częściej pojawia się także w różnych sklepach, jednak zerkając na metkę widzimy, że została uszyta w Chinach z niskiej jakości materiałów. Wysokiej klasy kaszkiet jest całkowicie wykonany z wełny – takie włókno zapewnia odpowiednią izolację cieplną, nie elektryzuje włosów, a także odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz tkaniny. Warto także sprawdzić, czy kaszkiet jest wyposażony w dobrej klasy podszewkę. Sztuczne tkaniny mogą przegrzewać głowę, a w niektórych przypadkach wywoływać reakcje alergiczne. Podszewka wykonana z bawełny, lnu lub jedwabiu zapewni odpowiedni komfort noszenia czapki, a także pozwala skórze głowy oddychać. Do wyboru mamy liczne modele kaszkietów – czapka Peaky Blinders, dzięki popularności serialu, stała się najbardziej rozchwytywanym modelem tego rodzaju nakryć głowy. Popularnym fasonem jest także kaszkiet stylizowany na czapki noszone przez młodych gazeciarzy w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Często można też spotkać wzory stworzone z połączenia wełny i skóry naturalnej.

Każdy mężczyzna ceniący sobie wygodę, funkcjonalność i styl, powinien zdecydować się za zakup szykownego kaszkietu – niezależnie od tego, czy jest fanem lidera gangu popularnego serialu telewizyjnego, czy też nie. Wspaniała jakość materiału zapewnia odpowiednie ciepło, a także wytrzymałość czapki.

Related Posts