Zwierzęta, zresztą tak samo jak ludzie, mogą zapadać na różnego rodzaju przypadłości zdrowotne. Tyczy sie to różnych rodzajów alergii, zwłaszcza pokarmowych. Wiąże się to z tym, że pies – alergik nie może przyjmować niektórych składników, jakie są obecne w standardowych karmach. 

Polecane karmy antyalergiczne dla psów 

polecana karma antyalergiczna dla psówJeśli chcemy właściwie dbać o zdrowie naszego czworonoga i oszczędzić mu, spowodowanych alergią pokarmową biegunek, wymiotów i innych nieprzyjemnych dolegliwości, powinniśmy dostarczać mu odpowiednią karmę. Taka karma charakteryzuje się wysoką zawartością składników biologicznie czystych. Nie zawiera też ona substancji chemicznych, które przyczyniają się do powstawania alergii u psów. Takie karmy są z reguły mokre i bezzbożowe, z jednym źródłem białka. Polecana karma antyalergiczna dla psów to taka, której skład jest wolny od chemii i zawiera składniki wyłącznie naturalne. Taką karmę możemy kupić w opakowaniach zawierających od jednego, do nawet sześciu kilogramów. Są one oczywiście nieco droższe od standardowych, jednakże jest to inwestycja w komfort naszego psa i nasz. Czemu nasz? Ponieważ psy mające alergię pokarmową cierpią na biegunkę oraz wymioty, które często lądują na naszych kanapach, podłogach, czy wykładzinach. Sprzątanie ich to nic miłego, poza tym po pewnym czasie charakterystyczny fetor unosi się w niemal całym domu. Zatem lepiej jeśli nasz czworonóg ma zapewnioną optymalna karmę, która oszczędzi mu kłopotów gastrycznych, a nam sprzątania.

Alergia pokarmowa u psa, to bardzo poważny problem. Taki czworonóg może jeść jedynie ściśle określone składniki, a każde odstępstwo od diety, kończy się  dla niego bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami żołądkowymi. Warto kupić antyalergiczną karmę, by zadbać o właściwe pożywienie dla naszego pupila.

Related Posts