tapety zmywalne

Różnorodność tapet jakie możemy obecnie spotkać w sklepach budowlanych i w sklepach z materiałami wykończeniowymi może przyprawić każdego o zawrót głowy. Dawniej nie mieliśmy takiego wyboru i braliśmy, to co było na stanie. Wszystkie tapety ścienne były papierowe, różniły się jedynie wzorami.

Tapety zmywalne można czyścić

tapety zmywalneObecnie mamy nie tylko jednobarwne czy wzorzyste odmiany, ale również tłoczone, czyli lekko wypukłe. Na pewno są one najbardziej ekologiczne, najtańsze, i posiadają najwięcej wzorów do wyboru. Teraz mamy jednak dużo szerszy wybór. Dostępne są nowoczesne tapety zmywalne, które można spokojnie czyścić, bez ich uszkadzania. Mogą one spokojnie zastępować płytki ceramiczne. Są tańsze niż płytki, i nieco mniej trwałe, ale i tak są dużo lepsze, niż tapety papierowe. Luksusową wersja tapet są tapety z włókna szklanego. Nawet przez trzydzieści lat możemy się nimi cieszyć. Można je nie tylko myć, ale nawet szorować, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania. Mogą mieć różne grubości, można nimi nawet tapetować sufity. Nowością na rynku są tapety natryskowe. Ma pokrycie całego mieszkania zejdzie nam nawet jedynie dwa dni, co jest zdecydowanie krócej, niż w przypadku tapet papierowych.

Mogą to być tapety ze składników naturalnych lub syntetycznych. Są odporne na wodę i wilgoć i można nimi pokryć nie tylko ściany, ale również grzejniki, czy rury. Zatem jak widać tapety ścienne mogą występować w bardzo wielu odmianach i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w dobrej cenie w sklepie budowlanym.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.