Jak wiemy, moda lubi powracać. Tak też jest w przypadku aksamitnych torebek. Królują na wybiegach, a znane modowe blogerki już tworzą z nimi stylizację. Dlatego warto dać się zainspirować. Aksamitne torebki znajdziemy w ofercie nie tylko znanych projektantów, ale również mniejszych marek, czy nawet w sieciówkach.

Torebki aksamitne – na jaką okazję?

torebki aksamitneAksamit sam w sobie jest materiałem eleganckim i strojnym. Dlatego małe torebki aksamitne, tak zwane kopertówki  świetnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju przyjęciach. Wesela, gale, komunie i inne tego typu okazje wymagają odświętnego stroju. Jednak torebki wykonane z aksamitu sprawdzą się również podczas mniej uroczystych przyjęć, takich jak na przykład urodziny czy imieniny. Jednak prawda jest taka, że wszystko zależy od stylizacji i naszego stylu życia. Proste aksamitne torebki mogą również sprawdzić się na co dzień. Czy to do pracy, czy spotkań z przyjaciółmi i wypadów na miasto, wieczorne imprezy. W pewnym momencie bardzo modne były haftowane aksamitne torebki, które powoli wracają do łask. Takie świetnie wyglądają w zwiewnych dziewczęcych stylizacjach lub w klimatach boho. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno małe torebki z aksamitu, takie jak wspomniane wcześniej kopertówki, ale również saszetki, czy mini wersje klasycznych torebek, które w zeszłym sezonie robiły furorę oraz duże, pakowne torby na co dzień. Warto jednak pamiętać, że takie torby nie sprawdzą się w przypadku deszczowej pogody, ponieważ aksamit bardzo łatwo uszkodzić przy dłuższym kontakcie z wodą.

Torebki wykonane z tego materiału występują w wielu kolorach. Aksamit jest bardzo podatny na barwienie, dlatego tak chętnie się go wykorzystuje. Najczęściej jest wykonany z bawełny i pokryty bawełnianymi, jedwabnymi lub wełnianymi włoskami. Inną również popularną nazwą aksamitu to welur.

Related Posts