Wśród kosmetyków, które kobiety określają mianem “niezbędnych w kosmetyczce” od lat króluje właśnie on – tusz do rzęs. Ile kobiet, tyle rodzajów tuszu do rzęs – zdają się mówić drogeryjne półki z tym produktem.

Przyciągające spojrzenie – tylko z tuszem do rzęs

tusze do rzęsTusz do rzęs zasłużył sobie na takie wyróżnienie nie bez powodu. Jest kosmetykiem, który jest bardzo prosty w swojej obsłudze – dlatego też często bywa wybierany przez dorastające nastolatki jako pierwszy produkt, który podkrada się z kosmetyczki swojej mamy. Po kilku próbach, kiedy to nasze powieki mają odbitą szczoteczkę – w szybki sposób dochodzimy do wprawy i dalsze użycie tuszu do rzęs opiera się wyłącznie na kilku machnięciach szczoteczką. Tusze do rzęs bywają różne – na drogeryjnych półkach można znaleźć szereg ich rodzajów. Począwszy od tuszy, które mają za zadanie pogrubić nasze rzęsy, po całkowite ich podkręcenie czy kolosalne wydłużenie. Różne szczoteczki, które są dostępne w tuszach pozwalają nie tylko na stopniowanie efektu, jaki chcemy uzyskać, ale także gwarantują precyzyjne rozdzielenie rzęs i komfort użytkowania – samej należy przetestować jakim typem szczoteczki najłatwiej nam pomalować rzęsy. Na rynku są dostępne także tusze do rzęs z różnymi dodatkami – mającymi za zadanie dodatkową pielęgnację i dbanie o nasze rzęsy. Do najpopularniejszych dodatków można zaliczyć między innymi olejek arganowy, który nawilża rzęsy i pobudza ich do wzrostu, a także ochrania przed wysuszaniem za sprawą kosmetyków.

Tusz do rzęs (użyty nawet solo, bez innych kosmetyków) pozwala w szybki sposób uzyskać efekt odświeżonego spojrzenia i wydobycia głębi naszych oczu. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie mamy czasu na pełen makijaż – szybki efekt w szybkim czasie i już jesteśmy gotowe do wyjścia.

Related Posts