Popularność treningów plenerowych szybuje w górę i jest coraz chętniej wybieraną opcją aktywności fizycznych zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Kalistenika to trening z wykorzystaniem własnej masy ciała, polegającej na ćwiczeniach, takich jak pompki, brzuszki, podciąganie. Wielu pasjonatów tego typu aktywności coraz częściej wychodzą ze swymi talentami na zewnątrz, by kształcić swoje umiejętności na świeżym powietrzu.

Czym jest street workout

street workout - producentStreet workout to, jak sama nazwa wskazuje, ćwiczenia na otwartej przestrzeni. Mogą one być wykonywane za pomocą dodatkowych sprzętów, jak i bez nich. Popularne urządzenia do tego typu ćwiczeń to różnych kształtów i  różnej wysokości drążki, służące do podciągania się i zwisów. Przydatne mogą też być drabinki. Do ćwiczeń siłowych służą specjalne sprzęty, na których można wykonywać ruchy wioślarza, poprawiać i koordynować pracę nóg i rąk. Dobra aktywność fizyczna to przede wszystkim bezpieczeństwo w street workout – producent, projektując i budując taki plac, powinien zabezpieczyć podłoże gumowymi matami. Brak takich zabezpieczeń skutkuje urazami. Miękkie i wygodne podłoże może posłużyć do ćwiczeń w siadzie i rozciąganiu po treningu biegowym i wytrzymałościowym. Street workout ma wiele korzyści – poprawia krążenie krwi w organizmie, pobudza go do działania, przyspiesza metabolizm. Na takich placach i urządzeniach fitness mogą trenować również osoby w podeszłym wieku, poprawiając swoją sprawność bez przemęczania się.

Zastosowań takich ogólnodostępnych placów jest wiele. Można na przykład organizować na nich pokazy kalisteniki, które prezentują się bardzo efektownie i przyciągną tłumy zainteresowanych tym sportem. Polskie produkcje posiadają w swojej ofercie najwyższej klasy urządzenia, które są bezpieczne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Related Posts