Ogromny wybór kolorystyczny względem cieni do powiek może sprawić, że stojąc przed półką w drogerii nie wiemy na jaką paletkę się zdecydować. Bardzo często również zdarza się tak, że tylko część cieni w danej palecie będzie nam się podobała. Istnieją jednak tak skomponowane palety w których cienie do powiek idealnie się uzupełniają co sprawia, że kupując ją jesteśmy pewni, że skorzystamy ze wszystkich kolorów.

Paletki zawierające neutralne cienie

neutralne cienie do powiekCzęsto przeglądając paletki z cieniami możemy się złapać na tym, że kupujemy jakąś jedynie ze względu na dwa, lub trzy cienie, które się w niej znajdują. Choć wiemy, że reszty raczej używać nie będziemy to zafascynowane tymi kolorami, które przypadły nam do gustu i tak kupujemy pełną paletkę niejednokrotnie w ten sposób przepłacając. Tymczasem przeglądając oferty drogerii, zwłaszcza tych internetowych nierzadko można znaleźć bardzo podobne cienie sprzedawane pojedynczo i tym samym sporo zaoszczędzić. Jedyna paletka z której w pełni skorzystamy to ta zawierająca neutralne cienie do powiek ponieważ tego typu zestawy cieni są tak skomponowane, że idealnie się uzupełniają. Przeważnie są to paletki zawierające w sobie różne odcienie brązu oraz beżu, a także jeden bądź dwa kolory przeważnie różu bądź pomarańczowego, które idealnie pasują do reszty, a jednocześnie pozwalają nieco ożywić makijaż. Takie paletki są niezwykle uniwersalne ponieważ wykonamy nimi zarówno makijaż dzienny, jak i ten wieczorowy.

Paletki z neutralnymi cieniami do powiek występują zarówno w wersji matowych, jak i błyszczących, a także mieszanych i to właśnie w tę trzecią grupę warto celować ponieważ tak neutralne odcienie mogą nam posłużyć nie tylko na powiekę, ale również, jako cień do brwi, bronzer, a nawet i rozświetlacz oraz róż. W ten sposób zaoszczędzamy sobie i miejsca w kosmetyczce i wydanych pieniędzy zyskując bardzo uniwersalny produkt.

Related Posts