szkolenie psów

Psu fryzjer to nie tylko strzyżenie psów, ale też szereg innych usług, które mają sprawić, że poprawi się wizualna kondycja naszego pupila. Jak również jego zdrowie, ponieważ niektóre zabiegi są nastawione także na to. Czym więc naprawdę zajmuje się psi fryzjer?

Szkolenie psów jest pomocne

szkolenie psówZadaniem groomera jest kompleksowa troska o wygląd psa. Zaczyna się ona na dokładnej kąpieli przy użyciu odpowiednich do tego celu kosmetyków, specjalnie przygotowanych dla zwierząt. Następnie sierść suszy się i rozczesuje, usuwając przy tym ewentualne kołtuny. Dopiero wtedy można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest strzyżenie psów. Może być to tylko wyrównanie sierści, aby np. nie wpadała psu do oczu, jak również całkowita zmiana wyglądu. Jeśli pies ma długą, gęstą sierść, psi fryzjer ma prawdziwe pole do popisu. Poza strzyżeniem, groomer może też zająć się przycięciem psich pazurów, czyszczeniem zębów i pielęgnacją uszu. Dla niektórych ras polecane jest także trymowanie. Wszystkie te zabiegi mogą zająć nawet kilka godzin, więc warto zrobić wszystko, by pies jak najlepiej je zniósł pod opieką obcej osoby i w stresującej sytuacji. Pomocne będą szkolenie psów, np. w Warszawie, gdzie pies nabędzie odpowiednio reprezentacyjnych manier. Przydadzą się one nie tylko u fryzjera, ale także na co dzień.W każdym mieście jest coraz więcej psich fryzjerów czy też osób, które pomogą w szkoleniu psa.

Dzięki sporej konkurencji ceny spadają, co jest dobrą wiadomością dla właścicieli. Do tego mogą wybrać usługodawcę, który odpowiada im oraz ich psu najbardziej. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.