Kosiarki posiadają silniki, które w znacznym stopniu są wyposażane w systemy ręcznego odpalania, Dzięki tego typu elementowi rozrusznika, możliwe jest odpalenie silnika za pomocą jednego szarpnięcia. System tego typu nie jest także narażony na awarie, takie jak występują na przykład w przypadku rozruchu elektrycznego. Co zrobić, aby nasza kosiarka odpalała zawsze za pierwszym razem i pracowała bezawaryjnie?

System ręcznego rozruchu kosiarki spalinowej

linka rozrusznikaJeżeli użytkujemy kosiarkę, która posiada ręczny system rozruchowy, musimy pamiętać, aby dbać o cały mechanizm szczególnie w miesiącach zimowych. Linka rozrusznika może się zerwać, co oznacza, iż musimy zgłosić się do autoryzowanego dystrybutora marki, gdzie możemy zakupić wysokiej jakości linki, mogące służyć wiele miesięcy. Mimo, iż w rozruch kosiarki z linką trzeba włożyć nieco siły, system ten od lat sprawdza się nie tylko w urządzeniach budżetowych, ale także tych z wyższej półki. Kosiarki z silnikiem dwusuwowym i czterosuwowym są wyposażane w wysokiej klasy linki rozruchu silnika. Jeżeli odpalamy silnik po zimowej przerwie, musimy przygotować się na to, iż nie odpali on za pierwszym razem. Dlatego warto wypracować sobie technikę odpalania za pomocą linki. Polega ona na wyciągnięciu linki do momentu wyczuwalnego oporu. Wtedy właśnie następuje moment kompresji tłoka, który jest momentem kluczowym przy szarpnięciu celem odpalenia silnika.

Jeżeli dysponujemy starszą wersją kosiarek, posiada ona pompę paliwa. W nowszych wersjach nie jest ona montowana, a cały proces napełnia nią zbiornika paliwowego jest przeprowadzany automatycznie. W wielu wypadkach dobra linka systemu rozruchowego może pomóc w przeprowadzeniu wiosennego rozruchu silnika, który wymaga większej intensywności użycia rozrusznika.

Related Posts