Istnieje wiele powodów, dla których możemy mieć problemy z nowo zakupionym samochodem. Od nieuczciwego sprzedawcy, przez usterki fabryczne po awarię immobilizerów. W dzisiejszym wpisie postaram się je wszystkie opisać i znaleźć rozwiązanie tych problemów.

Popularne usterki nowych samochodów

immo offKupując samochód, w szczególności tych z tak zwanej drugiej ręki, największą uwagę powinniśmy zwrócić na jego stan techniczny. Niezwykle często spotyka się bowiem pozornie auto w stanie idealnym ,które szybko zaczyna sprawiać mniejsze lub większe problemy. Sprzedawcy są mistrzami w ukrywaniu zwłaszcza mniejszych usterek, które są jednak wyjątkowo uporczywe. Cofanie licznika, awaria przewodów hamulcowych, uszkodzenie bloku IMMO OFF to te, które zdarzają się najczęściej. Jak uchronić się przed tego typu sytuacją? Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie opinie ma sprzedawca u którego chcemy zakupić nowe auto. Każda negatywna opinia, szczególnie ta opisująca problem ukrytych usterek powinna dać nam do myślenia i powinna zniechęcić nas do zakupów u takiego sprzedawcy. Jeżeli zaś planujemy zakup samochodu w komisie, warto wziąć ze sobą kogoś, kto zna się na motoryzacji, pracuje w warsztacie samochodowym lub jest związany z branżą motoryzacyjną. Taka osoba będzie obojętna na sztuczki sprzedawcy i może zauważyć to, co nam w ogóle nie rzuci się w oczy. Musimy pamiętać że zakup uszkodzonego samochodu, mimo że jego ogólny stan będzie bardzo dobry, nigdy nie jest dobrym wyjściem.

W zależności od usterki, może okazać się że cena, jaką zapłaciliśmy za doprowadzenie auta do porządku przewyższa cenę zakupu nowego samochodu. Niewątpliwie więc zakup samochodu z drugiej ręki trzeba dokładnie przeanalizować i przemyśleć wszystkie plusy i minusy tego rozwiązania.

 

Related Posts