W czasie deszczu dzieci się nudzą a Boże Narodzenie w dzisiejszych czasach nie rozpieszcza iście zimową pogodą, kiedy to dzieci mogą szaleć na sankach czy lepić bałwana. Pogoda jest raczej jeszcze jesienna w grudniu. Warto wtedy wzbogacić dzieciom wolny czas, np. poprzez różnego rodzaju warsztaty związane z tematyką bożonarodzeniową.

Dzieci na warsztatach bożonarodzeniowych

warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluZa pomocą techniki decoupage można zrobić praktycznie wszystko z różnych materiałów, dostępnych w domu czy przedszkolu. Farby czy elementy papierowe ozdobią np. każdą bombkę w sposób unikatowy. Wersję łatwiejszą stanowią zapewne kartki świąteczne, których samodzielne wykonanie zajmuje mniej czasu, a stanowi jakże subtelną i oryginalną formę podarunku świątecznego, do którego można dołączyć opłatek. Z koralików, szkiełek czy kamyczków dzieci mogą też własnoręcznie wykonać biżuterię artystyczną, którą mogą podarować mamom czy babciom. Pod czujnym okiem opiekunów mogą też dowiedzieć się jak wykonać takie podarunki, by wytrzymały długie lata. Trudniejszym zadaniem jest zapewne malowanie na tkaninie, ale daje ono wiele satysfakcji, gdyż można wyczarować i odnowić stare szale czy bluzki, nadać im nowego blasku i szyku. Ciekawym rozwiązaniem na warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu są również prace wykonywane z masy solnej, dzieci mogą nawet stworzyć stajenki, wypełnione też figurkami zwierząt i pomalować je. Malowanie na szkle pozwala zaś stworzyć zimowe krajobrazy ze świątecznymi akcentami. Takie prace mogą posłużyć na aukcje charytatywne czy konkursy. Dzieci mają wtedy jeszcze większą satysfakcję. Jeśli pomogą komuś bezinteresownie, uczą się empatii.

Dostając nagrodę oraz pochwałę dzieci uczą się bycia ambitnym w dążeniu do wyznaczonych celów. Z pewnością warto organizować takie warsztaty w przedszkolach czy zachęcać dzieci w domu do wymyślania form aktywności artystycznej i znajdowania nie tylko świątecznych inspiracji.

Related Posts