wycena domów

Na polskim rynku ceny nieruchomości są zwykle bardzo wysokie. Dużo ludzi, zwłaszcza tych młodych aby otrzymać własne mieszkanie jest zmuszona wziąć kredyt nawet na dwadzieścia lat. Mało kto ma takie szczęście, aby dostać nieruchomość w spadku lub w prezencie.

Czy wycena domów będzie konieczna do określenia ich wartości?

wycena domów

Dodatkowym problem jest różnorodność cen mieszkań, przez co wycena nieruchomości bywa bardzo problematyczna. Najdroższe budynki są w Warszawie, a najtańsze w Szczecinie. Jeżeli mamy na zbyciu dom lub mieszkanie, często nie wiemy ile jest warte. Z pomocą na pewno przyjdzie nam rzeczoznawca majątkowy lub pośrednik w obrocie nieruchomościami. Specjalistów w tej dziedzinie na pewno znajdziemy zarówno w Warszawie jak i w innych polskich miastach. Wydawać się może iż wycena mieszkań, nawet w takim mieście jak Warszawa nie jest problematyczne. Ale nic bardziej mylnego – mieszkanie w samym centrum może być dużo droższe niż mieszkania o takim samym metrażu położone na obrzeżach miasta. Aczkolwiek profesjonalna wycena domu w Warszawie może bywać równie skomplikowana, nie tylko ze względu na położenie czy metraż, ale sam stan nieruchomości – może znajdować się w doskonałym punkcie, ale być w strasznym stanie technicznym.Skomplikowana również bywa wycena nieruchomości komercyjnych, czyli tych na których się zarabia, czyli są to na przykład lokale w których możemy otworzyć sklepy. Czasem, w przypadku dużych budynków część jest mieszkalna, a część komercyjna. Prawdopodobnie na wartość nieruchomości główny wpływ ma lokalizacja.

Dom na przedmieściach Warszawy zawsze będzie droższy niż ten, o takim samym metrażu i stanie technicznym położonym na obrzeżach Łodzi. Co najważniejsze, nigdzie nie ma dwóch takich samych nieruchomości, dlatego nie powinniśmy za bardzo porównywać nieruchomości do siebie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.