W ciągu ostatnich kilku lat świadomość na temat suplementacji koni rośnie, ponieważ okazuje się, iż samo jedzenie trawy oraz siana nie spełnia wszystkich kryteriów dotyczących odżywienia zwierzęcia. Dlatego tak ważne jest kupowanie suplementów naszemu podopiecznemu, aby miał jak najwięcej sił i długo żył oraz zdobywał dobre nagrody.

Regularne podawanie suplementów koniom

suplementacja dla koniJak się okazuje konie to istoty, które bardzo szybko tracą elektrolity poprzez pot w trakcie treningów oraz zawodów. Dlatego tak ważna jest suplementacja dla koni, ponieważ dzięki niej nasze zwierzę ma o wiele więcej sił na codzienną pracę. Poprawia to również zbilansowanie diety oraz uzupełnia wszelkie braki żywieniowe, które możemy popełnić w ramach bycia początkującym. Okazuje się również, iż konie chore w szczególności potrzebują zwiększonej dawki suplementów, aby ich ciała miały siłę do walki z chorobą. Często działają one również przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Ważne jest też dobieranie odpowiednich suplementów oraz odpowiednie dawkowanie. Obecnie suplementy otrzymamy w różnych postaciach jak granulat, płyn czy proszek. Służą one do wspierania stawów narażonych na urazy podczas treningów oraz do budowania tkanki mięśniowej. Z kolei elektrolity mają znaczenie w dniach, gdy koń jest na zawodach. Wtedy najbardziej wyczerpują się jego zapasy minerałów w organizmie. Warto wesprzeć pracę naszego konia poprzez odpowiednie produkty.

Silne i zdrowe konie potrafią biegać przez wiele godzin i pokonywać przeszkody. Niekiedy jednak bardzo łatwo wytracają niezbędne im minerały oraz elektrolity, które na co dzień wypływają z nich wraz z potem. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie suplementy, które będą dostosowane do wieku oraz aktywności fizycznej konia.

Related Posts