Czasami, odwiedzając cukiernie porównuję je między sobą. Szczególne znaczenie przykładam do prezentacji wyrobów cukierniczych. Niektórzy bowiem wiedzą, jak duże ma ona znaczenie, a inni zupełnie zapominają o tym temacie, przez co przeważnie mają niestety mniej klientów. Ja również wolę kupować tam, gdzie dba się o estetykę i prezentację produktów.

Ładniejsza witryna chłodnicza gwarancją sukcesu

wysokiej jakości witryny cukierniczeOczywiście, nie chodzi o to, żeby wydawać dużo pieniędzy na najnowocześniejszy sprzęt. Oczywiście, wysokiej jakości witryny cukiernicze są bardzo ważne. Musisz je mieć, aby wyroby miały odpowiednią temperaturę i były ładnie zaprezentowane. Poza tym jednak liczy się zmysł artystyczny. Cukiernie nie zawsze ten zmysł doceniają. By zachęcić klientów do zakupu słodkości, powinieneś odpowiednio je ułożyć. Tak, aby same się prosiły o to, aby je kupić i czym prędzej zjeść. Dobrze jest więc mieć witrynę o odpowiednich wymiarach, aby można było tam zmieścić taką ilość towaru, jaką masz. Jednocześnie witryna nie powinna być za duża, aby nie sprawiała wrażenia pustej. Poza tym musisz na bieżąco dbać o to, aby witryna była czysta. Nie ma nic bardziej zniechęcającego do zakupu niż właśnie brudne witryny. W końcu tam leżą te wszystkie smakowitości. Patrząc na brudną szybę, zastanawiasz się, w jakich warunkach te ciastka są przechowywane. Klient nie może mieć wątpliwości, że słodycz, który za chwilę zje, miał zapewnione odpowiednie warunki.

Jeśli będzie się zastanawiał, czy przypadkiem zaraz mu ciastko nie zaszkodzi, to prawdopodobnie w końcu wyjdzie bez niego, zrezygnuje po prostu z zakupu. Dbaj o wizerunek cukierni, bo to od niego zależy, ilu będziesz mieć klientów. Pamiętaj, że ludzie jedzą też oczami i to co ładne, zazwyczaj wydaje się bardziej smaczne niż to, co nie wygląda tak apetycznie.

 

Related Posts