Mobilne domy to konstrukcje pozwalające na przemieszczanie ich w dowolne miejsce. Takie konstrukcje wykorzystuje się najczęściej sezonowo. Zbudowane są z lekkich wytrzymałych materiałów. Konstrukcja takiego domku posiada rozmiary pozwalające na transport drogami publicznymi. Instalacja domu mobilnego ze względów na przepisy nie powinna być na stałe, lecz tylko tymczasowa.

Zalety konstrukcji domów mobilnych

mobilne domy letniskoweDla tych dla których przyczepa kempingowa to za mało, powinni rozejrzeć się za producentem domków mobilnych. Producenci, którzy mają w swoich ofertach mobilne domy letniskowe są odpowiednimi osobami z którymi powinniśmy porozmawiać na temat jego zakupu. Jest spore grono osób, które żyje całorocznie w takich mobilnych domkach, oczywiście po niezbędnych przeróbkach zapewniających mieszkanie całoroczne. Osoby mogące zmieniać otoczenie swojego domku w momencie, gdy tylko mają na to ochotę takie osoby to szczęściarze. Kto z nas by nie chciał spędzać jednego sezonu nad morzem, drugiego w górach, a jeszcze innym razem nad jeziorem lub w pobliżu rezerwatu. Mobilne domki możemy wyposażyć w szereg nowoczesnych instalacji ułatwiających nam mieszkanie. Zaczynając na panelach fotowoltaicznych dających nam energie elektryczną, przez panele słoneczne podgrzewające wodę czy instalacji rekuperacyjną odzyskującą ciepło z zużytego powietrza. Te wszystkie innowacyjne instalacje można śmiało zainstalować w mobilnych domkach, dzięki nim możemy poczuć się komfortowo.

Co wyróżnia domy mobilne od przyczepy kempingowej? Na pewno powierzchnia użytkowa i możliwość aranżacji wnętrza według swojego indywidualnego projektu. W przyczepach kempingowych wykonanych z tworzyw sztucznych są ograniczenia techniczne. W przypadku domów mobilnych mamy większe pole do popisu.

Related Posts