Przeprowadzając się do zupełnie nieznanego mi wcześniej miasta na studia czułem się bardzo osamotniony. Bardzo tęskniłem za swoją rodziną oraz przyjaciółmi. Niestety, w okolicznych miastach nie było tego kierunku studiów, na którym najbardziej mi zależało. Dlatego też wybrałem miasto oddalone o pięćset kilometrów od mojego. Chcąc nieco poprawić sobie nastrój i zyskać przyjaciela – postanowiłem zaadoptować psa ze schroniska. 

Wychodząc z psem na spacer należy pamiętać o pojemnikach na odchody

pojemniki na psie odchodyBardzo się cieszyłem, kiedy wreszcie psiak znalazł się w moim mieszkaniu. Przyniósł do niego wiele radości i przy okazji miłości. Niesamowicie szybko się zaprzyjaźniliśmy i staliśmy niemal papużkami nierozłączkami. Kiedy tylko dowiedziałem się, że pozytywnie przeszedłem proces adopcji czworonoga, od razu zaopatrzyłem się w papierowe worki na psie odchody. Miałem pełną świadomość, że wychodząc z nim na spacer, będę musiał po nim w razie czego posprzątać, co zresztą uznaję za coś zupełnie naturalnego. Dbanie o środowisko i jego wizualny aspekt jest przecież niesamowicie ważny. Tak jak sądziłem – worki bardzo się przydały. Miasto także wyszło na przeciw właścicielom psów, gdyż co jakiś czas rozstawione są pojemniki na psie odchody. Uważam, że jest to bardzo rozsądne. Serce mi rośnie wraz z wiarą w ludzi, kiedy widzę jak wielu właścicieli zwierzaków z nich korzysta. Po tym zachowaniu widać, że świadomość ludzi dotycząca potrzeby zachowania czystości środowiska rośnie. 

Bardzo się cieszę, że zaadoptowałem psiaka ze schroniska. Tym samym odmieniłem jego los i sam zyskałem przyjaciela. Bardzo chętnie wychodzę z nim kilka razy dziennie na spacer i w razie czego nie mam problemu ze skorzystaniem z worków oraz pojemników na psie odchody. Uznaję to za coś zupełnie naturalnego.

Related Posts