elektronika jachtowa

Nawigacja to z samej swojej definicji jest ściśle związana z istotą żeglowania. W końcu samo słowo “nawigacja” pochodzi bezpośrednio od łacińskiego wyrazu “navigatio”, czyli właśnie żegluga ( ta z kolei wiąże się z czasownikiem “navigare” – “żeglować” i rzeczownikiem “navis” – “statek”).

Elektronika jachtowa to ważny wynalazek

elektronika jachtowaW senie ścisłym jest to natomiast dział wiedzy, który zajmuje się wskazywaniem bieżącego położenia danego obiektu oraz optymalnej drogi, która może go doprowadzić do określonego celu. Wykorzystywana przede wszystkim przy prowadzeniu statków, ale także pojazdów lądowych. Z pewnością każdy zna tradycyjne opowieści, rodem chociażby z niezliczonych książek podróżniczych, w których to przy pomocy busoli, obserwując gwiazdy żeglarze potrafili się zręcznie poruszać po bezkresny morzu lub oceanie. Rzecz jasna do dziś tego rodzaju umiejętności są bardzo przydatne i mile widziane, podobnie jak wszystkie pozostałe porady żeglarskie. Jednak równocześnie na całe szczęście współczesny rozwój nauki i techniki pozwolił na rozwinięcie się wielu gałęzi wynalazków, między innymi także tych charakteryzowanych jako elektronika jachtowa. Współcześnie jej najważniejsze elementy wchodzą w jak najbardziej podstawowy skład tego, co można określić ogólnie jako wyposażenie jachtów. Praktycznie każdy sklep motorowodny jest w stanie zaopatrzyć swoich klientów zarówno w profesjonalny osprzęt żeglarski jak i potrzebne elementy elektroniczne i nawigacyjne. Można by tutaj długo wymieniać liczne przykłady, zaczynając od echosond, kompasów, czy wiatromierzy, a kończąc na reflektorach radarowych, głośnikach, czy nawet specjalnych radioodtwarzaczy.

Żeglowanie staje się przy tym dużo bardziej wygodne, bezpieczne, a także profesjonalne. Wszystko to w zasięgu zwykłego żeglarza.

Więcej na stronie http://maristo.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.