Spośród samochodów starszych roczników, mercedesy były jednymi z tych, które chwalono za bardzo dobry układ kierowniczy i jego wspomaganie. Duże i długie modele nie miały nigdy problemów z parkowaniem nawet tam, gdzie inne samochody nie byłyby w stanie wymanewrować. Wszystko to jest zasługą konstrukcji samochodu i działaniu pomp wspomagania.

Element wspomagania narażony na awarie

pompa wspomagania do mercedesaMimo wad, do jakich niewątpliwie zaliczyć można podatność na korozję karoserii starszych roczników mercedesa, samochody te od lat stanowią wyznacznik komfortowej jazdy. Jedną z rzeczy mających na nią wpływ jest niewątpliwie układ kierowniczy. Ich duża skrętność kół nawet w długich modelach była godna podziwu. Jedynym elementem, który z czasem mógł zostać poddany wymianie, jest pompa wspomagania do mercedesa. Bardzo rzadko zdarza się bowiem, że dochodzi do niewielkich wycieków płynu ze środka. Powoduje to coraz bardziej nasilające się problemy z prowadzeniem pojazdu, a gdy płynu zabraknie, pompie grozi zatarcie. W takiej sytuacji należy ją wymienić na nową. Mechanik pozbędzie się z niej płynu, a następnie wymieni na nową. Przy drobnych wyciekach warto ją poddać regeneracji w specjalizującym się w tego typu zleceniach warsztacie. Zabieg taki pozwoli na zlokalizowanie części, która powoduje wyciek i jej wymianę. Podczas regeneracji pompa zostanie też wyczyszczona tak, aby działać w sposób zbliżony do nowego urządzenia.

Mercedesy znane są ze swoich bardzo dobrych systemów wspomagania. Nie tylko skręt kół w starych model był niezwykły jak na ich wielkość i długość. Także działanie układu i jego elementy, takie jak pompa wspomagania, nawet w tanich modelach spełniały swoje zadanie bardzo dobrze. Jednak właśnie pompa była narażona na drobne awarie po dłuższym użytkowaniu

 

Related Posts