wycena nieruchomości

Na końcową cenę konkretnej nieruchomości składa się wiele przeróżnych czynników. Lokalizacja, standard wykończenia, użycie nowoczesnych technologii budowlanych, dojazd do centrum – to tylko niektóre wyznaczniki decydujące o tym, ile ostatecznie zapłacimy za własny kąt. Nie bez znaczenia jest rejon Polski, w którym zamierzamy kupić mieszkanie.

Wycena nieruchomości – ile kosztuje?

wycena nieruchomościNie bez powodu Warszawa czy Wrocław uznawane są za jedne z najdroższych miast w naszym kraju – tu sama wycena nieruchomości kosztuje krocie, a rzeczoznawca majątkowy to jeden z bardziej opłacalnych zawodów. W tych miastach jak grzyby po deszczu rosną nowe osiedla, zarówno domów jednorodzinnych, jak i nowoczesne blokowiska (które niestety coraz częściej przypominają koszmary z wielkiej płyty sprzed lat). Choć buduje się dużo, nawet bardzo dużo, ceny nie maleją. Przeciwnie, deweloperzy prześcigają się w tworzeniu wręcz luksusowych ofert dla wymagających klientów, a własna osiedlowa siłownia i sala zabaw dla dzieci już nikogo nie dziwią. Swoją drogą to zrozumiałe, że skoro zadłużamy się na najbliższe 30 lat, to chcemy mieszkać w wyjątkowym miejscu. Kupując mieszkanie, nie możemy jednak kierować się wyłączne dodatkowymi walorami. Piękny ogródek i ledowe oświetlenie wyglądają kusząco, ale nie zatrą złego wrażenia, jakie wywierają popękanie ściany budynków, czy nierówne chodniki. Przede wszystkim kupując na rynku wtórnym, warto pozyskać jak najwięcej informacji odnoście rzeczywistej wartości domu. Deweloperzy chętnie pozbywają się takich pustych lokali, jednak zawsze dążą do uzyskania jak najwyższej ceny, nawet jeśli nie jest ceną uczciwą.

Nie zależnie od tego, czy interesuje nas wycena domu, czy naszej sytuacji dotyczy raczej wycena mieszkania, warto skorzystać w tym zakresie z usług profesjonalistów. A wszystko po to, by zapłacić tyle, ile naprawdę warta jest nieruchomość. Nie ma powodu, byśmy przepłacali za lokal, który zapewne nie jest idealny, ale przedstawiony w odpowiedni sposób, ukryje swoje mankamenty przed niczego nieświadomymi klientami.

Więcej o wycenie można znaleźć na stronie firmy Wycena domu w Warszawie, ul. Bruzdowa 113 H

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.