Małe dziecko większość dnia i nocy przesypia, dlatego też trzeba zadbać o komfortowe i spokojne miejsce do odpoczynku. Jednak poza wygodnym łóżeczkiem, warto również wyposażyć się w specjalny śpiworek dla noworodka, który stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnych kocyków czy kołderek.

Jaki śpiworek dla dziecka wybrać?

śpiworek z nogawkamiPrzede wszystkim należy pamiętać, że tradycyjne okrycia bardzo często zsuwają się z ciałka maluszka, przez co w nocy może być mu zimno. Poza tym istnieje także ryzyko, że kocyk znajdzie się na główce dziecka, co może doprowadzić do dosyć niebezpiecznej sytuacji. Rodzic nie może przecież czuwać całą noc przy łóżeczku, dlatego lepiej zamówić wygodny śpiworek z nogawkami. Tego rodzaju produkt jest niezwykle prostu w użytkowaniu i pozwala maluszkowi na pełną swobodę ruchów w trakcie drzemki bez obawy, że nóżki i brzuszek zostaną odkryte. producenci zapewniają śpiworki wysokiej jakości, do uszycia których wykorzystano miękkie materiały – delikatne dla skóry maluszka. Co więcej, można znaleźć specjalne zimowe wersje oraz nieco lżejsze – idealne na lato. Przed zakupem warto jednak sprawdzić jakość oferowanych produktów – poprzez przeczytanie opinii w internecie dotychczasowych klientów. Należy również pamiętać, aby odpowiednio dopasować rozmiar śpiworka do wieku maluszka. Okrycie nie może być zbyt ciasne, ani za duże, ponieważ nóżki mogą utknąć w jednej nogawce, co nie jest zbyt komfortową sytuacją dla niemowlaka.

Na rynku dostępne są także tradycyjne śpiworki, jednak te z wykrojonymi nogawkami są znacznie lepsze i wygodniejsze. Dlatego jak najbardziej warto się na nie zdecydować – zarówno kupując taki produkt dla siebie, jak i w formie prezentu dla bliskich czy znajomych, którzy spodziewają się małego dziecka.

Related Posts